Bebeğim sindiremiyor mu,

nurturia soruyor: 3

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


kitty

bebekler özellikle diş çıkarma periyotlarında yedikleri besinleri sindirilmemiş haliyle kakalarında çıkarabiliyorlarmış. biz 18 aylık olduk bazen gıdaları bahsettiğiniz gibi  kakasında görürüm. ben de endişelenmemenizi öneririm. tartı alımınız da iyi görünüyor.


smurfette

11.ay icin kilo alimi bana az gelmedi aslinda.. yapida onemli yani zaten bastan beri cok kilo alan bir bebek degilmis ki.. hatta yedikleri bile normal ; benim bir arkadasimin oglu 15 aylik hala sadece anne sutu aliyor ( annesi bilincli olarak vermiyor) bazi aylar kilo bile verdigini biliyorum ama saglikli boyu uzuyor falan bence bosuna dert ediyorsunuz ama doktor daha iyi ve dogrusunu bilir tabi..


fistikcik

Merhaba,
Çok kısaca :
- Blendıra son vermekle çok iyi yapmışsınız.
- Bırakın çatalla ezilmiş yiyecekleri, 11 aylık bir bebek çiğ ya da pişmiş yumuşak tüm besinleri, ezilmeye ihtiyaç duymadan artık sindirebilir. Önüne haşlanmış sebzeler (örneğin brokoli) ya da yumuşak meyveler (iyice olgun bir armut ya da muz gibi) koyarsanız, bunların hiçbirini ezmenize gerek kalmadan kendisi eliyle tutup yiyebilir. Korkmayın, boğazına falan kaçmaz. Yutamayacaklarını zaten öğürür (öğürmesi iyi bir şeydir, korkmanıza gerek yoktur). Yutabileceklerini de damağıyla ve diş etleriyle ezerek yutar. Bebeğinizin kendi kendine yemesini teşvik için çok uygun bir zamandasınız. Bu dönemi kaçırmamanızı öneririm.
- Ek gıdayla beslenen tüm bebeklerin kakasında ne yerlerse doğrudan onu görebilirsiniz. Çok normal bir durumdur.Cevaplamak için Üye ol