ventolin şurup kullanan varmı

keremm soruyor: 10

meraba.. oğlum 2 aylık hırılıtısı var ve son 2-3 gündür öksürüyo dr. gribal enfeksiyon dedi ve ventolin şurup verdi. yalnız şurubun prospektüsünde 2-6 yaş yazıyo benimki daha 2 aylık kullanma doğrumu sizce ve şurubun astımı tetiklediğini  duymuştum dr verdi güvenmemek olurmu  bilemedim kullanan varmı yardımcı olursanız sevinirim..

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


julyasia

şurupların prospeküsünde genelde 2 yaş üzeri kullanıma uygundur yazar. tedbir amaçlı yazılıyormuş diye duydum çünkü bende sizin gibi tedirgin olmuştum

ventolini biz kullandık mecburen. çünkü nefes alamaz duruma gelmişti.zaten bu şikayetlerle acile gitseniz bu seferde ventolin hava ile ciğerlerini açıyorlar. bence doktorunuza güvenin.


jildando

bizde oglum 8 aylıkken kullanmıştık. doktorumuz durmadan tıkanır gibi oksurmeye baslarsa vermemizi soylemisti.Daha basit oksuruklerde kullanmadım.Sonucta doktor verdiyse, kullanın bence de.


hulya_Oyku

Biz 1,5 aylıkken kullandık..Dr vermişti çok öksürüyordu..Bencede kullanabilirsin..


Damla

Ventolin spreyle şurubu karışıyor sanırım, öyle yorum yapıyor insanlar. Oğluma da verirdi öksürüklerde doktorumuz.


ozlem_doruk

oğlum 10 aylık ve biz de yeni kullandık. 8 saatte bir 1 çay kaşığı.keremm

evet aslında her söylenene aldırmamak gerek  teşekkür ederim rahatlattınız:))


ediluj

2 yaş altında bebeklerde ilaç çalışmaları yapılamadıgı için ilaç bilgilendirmede 2 yaş üstü yazar, bende hastalarımda kullanıyorum..geçmiş olsun..


leylalperzeynep

bizim için bir kurtarıcı adeta ventolin. benim kızımda da azcık üşütmede hırıltı olur. nefes açıcı bi tadı var kızımda severek içer.denizkirbiyik

Evet biz de kullanıyoruz gerektiği durumlarda. iyi bir nefes açıcı. Doktorunuz verdiyse çekinmeden söylediği dozda kullanmanız iyi olur bence.


senayc

Yiğit 3 aylıkken bronşiyolit oldu ve biz uzunca bir süre ventolin şurup kullandık. Hırıltılar geçmeyince,kapı gıcırtısına benzeyen bir ses,
nebülizater ile ventolin verdik,
yeterli olmadı,
tedaviye pulmicort eklendi.

Çokkk geçmiş olsun,acil şifalar dilerim.


Cevaplamak için Üye ol