Gece sütü ısıtma

bade02 soruyor: 6

benim ikizlerim 18 aylıklar ama hala gecede 1 defa süt için uyanırlar. ve uyandıkları anda da sütü hazır isterler. dolayısıyla ısıtana kadar geçen sürede ağlamaya başlıyorlar ve uykuları açılıyor. siz nasıl çabuk ılık hale getiriyorsunuz? ya da acaba dolaptan aldığım sütün üzerine biraz su mu ilave etsem? hem sütten vazgeçerler belki zamanla, hem de süt daha oda sıcallığına gelmiş olur?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


asklepios

6. aydan beri devam sütü alan kızım için ben avent'in dijital biberon ısıtıcısını kullanıyorum. http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=SCF260/37&scy=tr&slg=tr
bu ısıtıcıda önceden hazırlayıp buzdolabına veya buzluğa koyduğum bebek yemeklerini de ısıtıyorum.


MCA

Bi yerde termos biberon görmüştüm. Süt bozulmaz sanırım, çok kolay olur direkt verirsiniz.


mert_mert

uyanma saatleri aynıdır muhtemel..ya onlardan önce kalkıp ısıtıp hazır hale getireceksiniz yada biberon ısıtıcılar var temiz edebilirsiniz..ben yatacağım zaman veriyorum sütünü bazen erken yattığımda sütü ısıtıp biberonda 15 20 dakka tutuyorum ..hazırda olmuş oluyor..


DoRuK_DiLeK

ben önce wewell biberon ısıtıcısını aldım kısa bir süre denedim ama gece ocakta ısıtmaktan daha zahmetli ve zaman aldı. sonra chicco nun biberon termosunu aldım. 3 aylıktan itibaren mama kullandığımız için biberonun birine vereceğüim kadar mama koydum diğer biberonada kaynamış şu. uyandığı anda termostan sıcık suyu alıp diğer biberona koydum. termos 4-5 saat kadar ısıyı muhafaza edebiliyor. mama vermiyorusunuz sanırım sütü biraz fazla kaynatıp termosa koyabilirsiniz 3 saatten sonra ılımaya başlar.


mert_mert

doruk dilek istersen sütü 3 saat değil ama 2 saat yada daha az dışarıda tut bakalım şekil ve kokusu nasıl oluyor..canım süt ekşiyor veya boza kıvamına geçiyor bilgin olsun..tecrübe edilmiştir..


nilinmasali

sabah 05:30 civarı uyanıyor kızım ondan 5 dk önce kalkıp ısıtıyorum,toz devam sütü kullanırken mamayı biberona suyuda termosa koyup gerektiğinde hemen hazırlayabiliyordum,sıcaksa kaynamış-soğumuş su ilaveside yapıyordum,ama su an sıvı süt kullanıyorum onu termosta bekletmek içime sinmiyor acıkcasıCevaplamak için Üye ol