Huggies Organik Pamuklu bez kullanan var mı?

Aysegul_Yagmur_Irmak soruyor: 3

Irmak 3 numara bez kullanırken görmüştüm ama o zaman 1 ve 2 numaraları vardı, cuma günü markette gördüm, 4+ aldım. Yağmur uzun zamandır 5 kullanıyor, Irmak'da ise 4 bitince hazır duran 4+'ya geçmiştim ama 4+ biraz büyük aslında. Neyse, eve gelince hemen baktım tabi, dışı yumuşacık, penye gibi, içinde bir fark göremedim ama organik oluşu gözle fark edilmez zaten herhalde. Bu aldığım 4+ organik bez Yağmur'un normal 5 numara beziyle aynı boyda, ama normal 4+ daha küçük, ilginç...

Bir iki tane kullandım ama belki daha uzun zamandır kullananlar vardır diye böyle bir soru açmak istedim. Dediğim gibi organik oluşu fark edilmez herhalde ama belki pişik durumlarına etkisi olabilir.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


lacivert0

ben yeni doğan almıştım. 1 numarası molfixin 1 numarasından küçüktü (hugies 2= molfix1 boyutunda)
 hiç beğenmedim. hep sızdırdı. her bez değiştirmede sızdırdığı için bebelerin üstünü baştan aşağı değiştirmek zorunda kalırdım.
bu yüzden hep gündüz kullandım gece sızdırırsa farketmezsem çocuklar hasta olur diye. 1 paket 1no 1paket 2 no bez vardı. yarım saatte bir bez değiştirerek bitirdim. ayrıca molfix daha yumuşak geldi bana.

dediğin gibi dışı yumuşacık rengide çok güzel ama kendisi çok kötü


ntonga

Ben de 2 numarasını kullanmıştım. Paketin üzerinde "organik pamuk dış yüzeyinde var" diye yazıyor zaten. İç kısımda bir organiklik yok anladığım kadarıyla. Tamamen pazarlama yalanı yani.

Ben bir sızdırma yaşamadım. Prima ile huggies kalite olarak yaklaşık aynı bence. Ben primanın kokusundan rahatsız oluyorum çok kimyasal kokuyor. Ama geçen gün de normal huggies'in çocuğun kıyafetini ve bacaklarını yeşile boyadığını gördüm. Bir de her paket birbiriyle aynı çıkmıyor. Biri daha yumuşak biri daha kağıt gibi sert çıkıyor.

Aslında sanırım en iyisi yıkanabilir kumaş bezlerden almak ama onunla da önceden ıslat, yıka, kurut uğraşmak gerek.


Aysegul_Yagmur_Irmak

lacivert o çişin dışarı taşması neden oluyor hiç anlamıyorum, Yağmur 3-5 aylıkken biz de evy babyde yaşamıştık.

ntonga, demek birtek dışı organik... ben indirimde buldum, sanırım normaliyle aynı fiyata geliyordu. Boyama sorununu biz de yaşadık, sikayetvar.com'a yazdım, sonra baktım bir sürü boyama şikayeti var, boyayı aldıkları tedarikçi firmayı değiştirmişler, vs. Hemen cevap geldi, örnek bez istediler ve hemen 2 paket bez geldi, hatta bir prima premium konusunaydı sanırım, oraya foto koymuştum, yeni gelen çok daha canlıydı ama hiç boyamadı. Daha sonra hiç bu sorunla karşılaşmadım, bence sen de oraya yaz.. Gerçekten her paketinde nedense desen farklı oluyor.

Prima gerçekten çok kötü kokuyor, resmen kimyasal. Fiyat olarak hangisi uygunsa onu alıyoruz aslında, prima ya da huggies. Ama huggies bana daha doğal geliyor, pamuklu dokusuyla. Prima'daki jel olayı bana çok itici geliyor ama yine de kullanıyoruz işte.Cevaplamak için Üye ol