Dudağını emiyor,bir anlamı olabilir mi,bilen var mı??

fulyaderin soruyor: 9

5 buçuk aylık kızım,dudağını emiyor,parmağını da emiyor aynı zamanda,doktorumuz bırakın emsin demişti,ama bu dudak emme bu aralar başladı,bir anlamı olabilir mi acaba diye merak ediyorum,bir fikriniz var mı??

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Ezgi_

Diş geliyor:)))))))


fulyaderin

neeeee :) tecrübe ettiğiniz bir durum mudur


Aysegul_

Valla bizimki de 2 aylıkken yavaştan elini emmeye başladı. Şu sıra elini parmaklarını vs boğazına kadar sokmaya çalışıyor sonra midesi bulanıyor öksürüyor bazen kusuyor çok komik :) 2 haftadır da alt dudağını emiyor bu aylarda normal diye biliyorum ben.


fulyaderin

bizde parmak bademciğe kadar sokuluyor,3 aylıktı emmeye başladığında,ama dudak yeni çıktıEzgi_

alt dudağı emiyorsa alttan, üstü emiyorsa üstten çıkıyor:) Biz de bilmiyorduk ve çıktıktan çok çok sonra farkettik. Allahtan sonraki dörtlüde tecrübe kazanmıştık:)

Şimdiden hayırlı olsun ilk dişiniz. Bol kemirmeler:)


fulyaderin

teşekkürler :)  bugün emmeye mmmm sesi de eklendi :)


Aysegul_

ama diş için daha erken değil mi bizimki de çıkaracak yoksa daha 4 aylık :) bi acelesi yoktu ya dursaydı biraz:) hmm acaba bu hareketten ne kadar zaman sonra çıkıyor


burcaksahin

Bizim oglumuzda dudagini ve dilini emiyordu :) cok komik bir goruntu ve ses ama dokturumuzun yaninda da yapmisti, o da anne memesi emen cocukta cok normal demisti. Emmeye devam etsede biraksa da max 1,5 yasina kadar yapabilirmis. 3 ay olmus cevaplanali ama belki birgun nurturia annelerinden biri bu soruyu arastirabilir :)


madurum

uzun zaman geçmiş bu konu acılalı ama belki faydam dokunur diye düşündüm çocuklarınızın ya da bebeklerinizin dudak emme alışkanlıklarını doktor bişey olmaz dedi diye önemsememezlik etmeyin ben 18 yaşındayım ve hala bu problemle yaşıyorum bebekliğimden beri dudağımı emiyorum ve duyduğuma göre bu alışkanlığın kötü yanı dudak kanseri ihtimaliymiş bence bu durumu önemseyin ve emmesine izin vermeyin


Cevaplamak için Üye ol