korku, ağlama

neslihana soruyor: 5

merhaba,
20 aylık bir oğlum var. kendinden büyük çocuklarla gayet rahat oynamasına rağmen kendi yaşıtlarıyla ve küçüklerle arası o kadar iyi değil.. özellikle bağıran ve kendine doğru koşan çocuklardan korkuyor ve ağlamaya başlıyor. iki ayrı arkadaşımızın çocuğuyla oynarken bu dikkatimizi çekti. ben onlara oyun kurduğumda gayet güzel oynuyorlar. fakat başbaşayken ve birisi ona doğru koşuyorsa yada çığlık atıyorsa korkup ağlamaya başlıyor.genel olarak uyumlu bir çocuktur, sevecendir. ama böyle bir sıkıntımız var.. aranızda varmı acaba böyle şeyler yaşayan?? yada ne yapmamız konusunda yardımcı olabilecek???

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


cigdem_zeynebinin_annesi

ne yapman konusunda yardımcı olamıyacam ama benim kızımda 32 aylı  küçüklerle oynamayı sevmiyor aaa konuşamıyorlarrr aaa bez var altlarında diye gülüyor  


neslihana

bizimki o kadar büyük olmadığı için pek o kadar tavırlı değil... cevabın için teşekkürler.


Sinem_Beren

benımde kızım 19 aylık boyle bır davranısı yok yada ben farketmemıs olabılırım  ama bence sızın oglunuzun tepkısı gayet normal kendısıne dogru kosan cıglık atan bırı karsısında ne yapsın cocuk tabıkı korkacak:) sızın onu korkmaması ıcın konusmaktan baska yapacak bıseyınız yok ama gayet normal yanı tepkısı endıselenmeyın ;)


ASLIMERT

bizim dr umuz söylemişti 2 yaşına kadar yaşıtlarıyla çok fazla oyun oynamasını beklemeyin diye. kendinden büyüklerle oynayabilirler ama yaşıtlarla ya oynamazlar yada birbirlerini hırpalarlar demişti. endişelenecek bişey yok yani. ayrıca biri benim üzerime çığlık atarak koşmaya başlasa bende ağlamak isteyebilirim :)  ki o daha minicik korkmasında naapsın. :) 


neslihana

teşekkür ederim arkadaşlar. böyle üstüste olunca ve sürekli ağlama moduna geçince ister istemez bir fikir almak istedim. gerçi oğluma babannesi bakıyor. genelde sakin ve sessiz bir ortamda büyüyor. hergün parka çıkıyorlar ama belkide alışkın değil yüksek sese...Cevaplamak için Üye ol