kendi kendine yemek yemesine müsade etsem çok az yiyor:(

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


_cereninannesi_

Ahhh arkadaşım. Kelin ilacı olsa kendi başına misal sana çare olacak birşey diyemiyorum ben. Aynı konudan muzdarip dün geceyi ağlayarak geçirmiş bir anneyim. Bugün biraz daha iyiyim. Nurtinin güzel anneleri sağolsun. Lütfen canını sıkma.


septik

Keyfi yerindeyse,sağlıklı ise takmamak lazım.Ama öyle olmuyor işte dimi?Kendi kendine yerken arada bir iki lokma verebiliyor musunuz?Öyle böyle iki lokma iki lokmadır.Dr lar aç olsa yer diyorlar ama bizler rahat edemiyoruz işte.Minyon,çıtı pıtı olacak benim kızım diye avunuyorum bende:)Kiloyu hiç ama hiç takmıyorum da boy konusu beni geriyor.


asyaperi

kızınız ıkı yasında daha nekdr sız yedırmeye devam etceksınızkı tabıkı kendı yemeye basladıgında porsıyonları azalcak onemlı olan kılosu degıl saglıklı bır cocuk olması kendıde heveslıyse yemeye bırakın ıstedıgı mıktarda kendı yesın hemde yemek yemeyı basarmanın kendı basına bırseyı basarmanın mutlugunu yasasın ozguven ıcın onemlı bu zaten acıktıgı zaman tekrar yemek ıstıcektır sızden bız anneler bu yemek konusunda takıntılıyız ben bu konuda kendımle cok savastım ve sonunda dedımkı bu yastayım annem bana yemekte bıraz daha ye dedıgınde sınırlenıyorum cunku doymus oluyorum bence cocugunuz kımseyle kıyaslamyın bız buyuk ınsanlarda aynı boy ve kılolara sahıp degılız atıyorum annesı 1*55 babası 1*70 olan bır cocuga ne yedırırsenız yedırın o cocugun buyudugunde 1* 90 olmasını bekleyemezsınız yada ben 1*70 boyundayım etrafımda 1*80 olan benden daha kılolu yada zayıf olan arkadaslarım var nıye bnden daha zayıf yada nıye benden daha uzun dıye kıyaslamıyorum oyleyse cocuklarımızıda kıyaslamayalım ben 5 kılo dogmus bır cocukmusum ıkı yasında yaklasık 14 kılo yanakları tombık bır bebekmısım hala gorusdugum cocukluk arkadasımda resımler de zayıf celımsız aynı yastayız suan ben 1*70 boyunda 54 kıloyum kendısı 1*66 ve yaklasık 65 kılo yanı oldukca kılolu umarım anlamıssınızdır benı saglıklı seyler yıyıp gereklı vıtamını aldıktan sonra bırakın gonlunce yesın kendı uzun oldu ama bıraz:):)


opposition

aynı sorun bizde de var, yani kreşte çok güzel yiyorlarmış güya, ama evde ben önlerine yemek koyunca oyuncağa dönüyor her lokma :( yerlere mıncıklayıp atmalar, yağlı elleri kafaya sürmeler, çatalı avuçlamalar beni gerdiğinden hala köfte gibi tek lokmada yenebilen şeyler hariç ben yediriyorum. Ben verince 2 tabağı götürüyorlar ama hiç zorlamıyorum valla, ağzı açık bekliyorlar. Anlamadım gitti bu işi. Bana mı şımarıyorlar acaba ?
bu arada benim cem oğlum da çirozun teki, yiyor ama daha 11 kilo :(


septik

Benim kızım 11.5 kilo,84 cm.  Eşime ve dr a göre gereksiz endişe ve evham yapıyorum ama ne bilim boy takıntı oldu bende.yesimk

bu yaşlarık klasik sorunu yemek 3,5 4 e kadar böyle.

 sorun yememek değil aslında yemek seçmek ve acıkmamak diye düşünüyorum. tabi bunlar genel kanaatlerim ve kızımdan tecrübelerim size has değil.

 ha o yaşlarda aç bırakayım benim istediğimi yesin demek de pek başarılı olmuyor.

 en güzeli rahat olmak.

 Biraz da çocuklarımıza ihtiyacı kadar yemek istedikleri konusunda güvenmeliyiz diye düşünüyorum. kimse aç kalmaz değil mi?


tugba25

3N-1N Kuralını(ne,nerede ve nezaman yiyeceğine biz;nekadar yiyeceğine bebişlerimiz karar vericek) birbirimize sıkça hatırlatmalıyız bence arkadaşlar çünkü eminim her nekadar yapmamız gerekeni biliyor olsak da dönem dönem bu tip bunalmalar ve krızler yaşıyoruz hepimiz.yeri geliyor kıyaslamalar yapıyoruz bazen de bebişlerimizin bir birey oldugunu unutup nezaman doyacağına kendımız karar vermeye çalışıyoruz.hep destek tam destek gulminacım.unutmayalım lutfen 3N-1N KURALIMIZI


tugba25

gulmina arkadaşların cvplarında oldugu gıbı 4-5 yasına kadar annelerın oyunla yedırdiği cocuklar selvı boylum fln olmamışlar maalesef.kapasıte nekadarsa onu alıyor cocuk bunu hepımız anladık artık üzme kendınıtugba25

gulminacım sen beni düzelttin formatladın resmen şimdi ne oldu da böyle karamsar bir hale geldin yapma ne olur ya:( bak ben senin ve bir kac arkadasın tavsıyelerınden sonra çok değiştim ve şimdi o değişimin meyvalarını topluyorum inan bana.bu akşam yemegını hazırlarken bıle oglum nasıl sabırsızlandı anne mama dıye dıye boyle agırdan alasım geldı bıraz daha duymak ıcın o sözcükleri:) ve tabagını kendı basına neredeyse bıtırdı dıyebılırım(döke saça tabi ama hıc sorun degıl).önceden olsaydı ben kendı tabagıma dokunmadan oglum yemekle oyun oynarken ben bır taraftan tıkmaya calısırdım ancak yarısı yedırebılırdım genelde de.sımdı herkes kendı tabagıyla ılgılenırken sohbet edıyoruz ınan bana ben mutluyum.


tugba25

bana yazdıklarını kopyala yapıştır yapayım ozaman :) bu arada wc alıskanlıgı ıcın havaların bıraz daha ısınmasını beklesen daha rahat olmaz mı ben yazı beklıyorum da kendı adıma daha rahat olur gıbı gelıyo :) emzik olayı için ise çok geç kalmışşsın dostum ya bu yaşta ben göktuğcuğuma bırsey unutturmayı neredeyse ımkansız gıbı goruyorum allah yardımcın olsun.yemek konusunda ise rahatlıgı elden bırakma nolur tıpkı bana dedıgın gıbı gergınlıgını uzuntunu bellı etme ve kendın yedırmeye alıstırma sonra bıde ondan vazgecırmeye calısırsınCevaplamak için Üye ol