güneş koruyucu

okanumut soruyor: 8

Malum yaz geliyor yavaş yavaş.. Güneş koruyucu olarak Sebamed'in ürünlerini kullanmayı düşünüyorum.. Siz ne dersiniz? Aynı şekilde güneş sonrası losyon ne kullanıyorsunuz? 

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Ozgeerdogan

50 faktör Sebamed almıştım ben ancak krem şeklinde ve yoğun kıvamlı oluyor bu nedenle kullanımı çok zor geldi bana..Sprey şeklinde olanları uygulamak daha kolay oluyor.Aklınızda olsun.

Güneş sonrası kuruyan cildinide bebe yağıyla nemlendiriyordum ben.


gulsum

biz chicco çok yüksek korumalı güneş sütü spf 50 kullanmıştık ve çok memnun kaldık


ozgeozb

Meşhur bir firmanın kimyageri ''yarısı kalmış şişeyi ikinci yaz gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Eğer bozulursa kesin anlarsın; yağ ile krem birbirinden ayrılır, dokusu değişir, kokusu değişir, kesilir...'' demişti. Bu bilginin birçok kişinin işine yarayacağını düşünüyorum.

Biz ilk yaz mustela ve chicco kullandık. 2. yaz VICHY'nin 50 faktör'ünü kullandık. 3. yaz yine vichy. Ambalajı değişmişti, ürün de değişmiştir diye düşünmüştüm; ama korktuğum gibi olmadı. Bence süper bir ürün. Vıcır vıcır değil. Kalıcı. Ama kalıp gibi de değil, sürülmesi kolay. Üzerine kum yapışmıyor. Ve mis gibi tatil kokuyor...


Damla

Ben çok yüksek faktör sevmiyorum. 15-30 faktörlü kolay emilen, sprey olanlardan alıp, direk güneşe de çıkarmıyorum, gerekirse sık yeniliyorum. Hatta yazın akşam üzeri 6'dan sonra özellikle bir şey sürmeden güneşe çıkartıyorum ki cildi biraz bronzlaşsın ve kendi korumasını oluştursun. Koruma faktörü ne kadar koruduğunu değil, ne kadar süre koruduğunu belirliyor diye okumuştum. Geçenlerde koruyucuların D vitamini alımı için iyi olmadığını duydum ama araştırmaya fırsat bulamadım. Benim de Ilgaz'ın da cildine çok kalın, hava aldırmayan koruyucular iyi gelmiyor, banyoda yıkaması da zor oluyor bunları. Bir de direk güneşte değil de evden çıkmadan iyice yedirilerek sürülmesi gerekli diye biliyorum.

Nivea çocuk, marks and spencer, coppertone bence Mustela ve Sebamed'e göre daha güzel.zehratrk

BİZİM DOKTORUMUZ EN FAZLA 30 FAKTÖRLÜ OLANLARINDAN KULLANIN DAHA FAZLASI KİMYASAL ÇOK KULLANILIR DEMİŞTİ BİLGİNİZE


zeyneb

Neye göre iyi? Kime göre iyi?

Tamam güneşten korusun ama güneş koruyucu ürünlerin çoğu kanserojen madde içeriyor. Ben mesela Murad marka ve pahalı sayılabilecek bir markanın ürününü kullnıyordum kendim için. İçeriğini görünce şok! 10 en kötü değer olarak alındığında benim kremim 7 idi. Kaliteli bir marka olarak bilinir oysa.

Ürün seçerken buna dikkat etmek gerek bence. Güneşten gelen zararlı etkilerden kaçınmaya çalışırken bir şekilde cilt tarafından direkt emilen bir ürünün içeriğine bakılmalı. Ben bu anlamda Mustela çocuklar için olan güneş kreminin içeriğinden çok memnun kaldım. (Tüm çocuk güneş ürünlerinin içeriği ile kıyaslayarak almıştım) Mustelanın banyo ürünlerini tavsiye etmiyorum-içeriği paraben dolu- ama güneş kreminin içeriğinde alerji yapıcı bir madde bile yok gibi.  Sprey şeklinde alırsanız çok daha rahat bir kullanımı var. 

Çok yüksek faktörler bir işe yaramıyor bir de. 30 Faktör sonrası olanlardan bahsediyorum. Bizimki 30 faktör.

Bir de açılan bir krem ertesi yıl da güvenle kullanılabiliyor.uzaylianne

Kızım açık tenli olduğundan coppertone baby 50+ olanlardan kullandık şimdiye kadar.Ben de yüksek koruyucu güneş kremlerinin d vitamini alımını bloke ettiğini duymuştum bu sebepten bu yaz 30+ olanlardan almayı düşünüyorum


Pranayama

Güneş koruyucu D vitamini sentezi yapan UVB yi de engellediği için bir prof. kitabında önermemiş. İlla sürecekseniz 5-10 dak güneşlendikten sonra sürün diyor. Asıl dikkat edilmesi gereken saat 11-15 arası güneşe çıkmamak ve her  gün 5-10 dak artırarak güneşe çıkmak.


Cevaplamak için Üye ol