2 yaş beslenme programı

emytub soruyor: 9

arkadaşlar merhaba 2 yaşındaki çocuklarımız için uyguladığınız saatli beslenme programlarınız ile ilgili önerilere ihtiyacım var ara öğünlerde neler veriyorsunuz benim kızım aralarda bişeyler yemeyi sevmiyor daha doğrusu iştahlı bir çocuk değil çok zorlanıyorum akşam yemeğini yedikten  sonra yatana kadar geçen 2-3 saatlik zaman diliminde hiç bir şey yemek istemiyor bende çok üzülüyorum akşamları yatmadan önce süt vermek istiyorum ama şiddetle reddediyor:(önerilerinizi ve beslenme programlarınızı bekliyorum şimdiden herkese teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


yarkin

BU ARADA BENCE HERKESİN BESLENME PROGRAMI ÇOK GÜZEL. BEN YULAF  VE BUĞDAY EZMESİ DE VERİYORUM FAYDALIYMIŞ


sumus

Arkadaşlar ya siz abartıyorsunuz ya da benim oğlum aşırı derece de anormal Çocuklarınız ana öğün yiyor hem de aralarda bi ton atıştırmalık yiyorlar öyle mi! anlattığınız gibi yemek düzeni olan yiyen çocuklar nadir dir ama maşallah hepinizin çocuğu süper besleniyor yapmayın Allah Aşkın'a okuyan annelerin psikolojisini bozmayın pranayama nın harici hepiniz inki kesinlikle abartı bence


guta

Sumus, soru 5 yıl önce sorulmuş, cevap veren olmayabilir. Ama ben de okuduğumda benim çocuklarım anormal herhalde dedim. O kadar ara öğün ve ana öğün yiyen çocuk var mıdır bilmiyorum. Yiyorlarsa da maşallah valla. Bizimki onların onda birini yer. Çocukların kapasiteleri farklı herhalde. 200 cc meyve suyu nu ile nasıl içiyor çocuklar onu bile anlamıyorum.Yok benim iştah konusunda çocuklardan yana hiç şansım olmadı :) Sağlıklı olsunlar da gerisi boş.


kucukadam

Bizim tüm gün yediklerimiz;

Kahvaltı

Yarım kase yoğurt

Sebze çorbası

1 meyve püresi

Muhallebiguta

Pınaratik, eğer 10 aylık için yazdıysanız bence çok normal. Diğeri için yazdıysanız bana o da normal geliyor, beklentimi artık o kadar düşürmüşüm ki :) Sadece 23 aylık ise akşam da yemek verirdim herhalde.  

Bizimki de 19 aylık, 
sabah sadece 1 haşlanmış yumurta, 
arada yarım elma ya da şeftali gibi bir meyve, 
öğlen 2-3 tatlı kaşığı  çorba, 2-3 tatlı kaşığı pilav, bazen sevdiği yemek varsa ondan da tadıyor.
arada  yarım kase yoğurt
akşam yine öğle gibi ne yerse
yatarken süt 

Normal belki de bu kadar yemesi, yazılanlar çok abartı geliyor bana. Ben yesem doyarım onları.


birbebekannesi

Konu çok önce açılmış, bazı anneler bu kadar yiyor diyip memnun kalmıyor, beni gibi snnelerde ay onları yese ne mutlu olurum diyor. Bazı cocuklarda az beslendiği halde kilo ve boy oranları iyi, anneleri sadece silahtan şikayetçi...kizim 2 yasinda ve 10 kilo, istahsizliktan yakınan annelerin bebekleri de bizim gibi düşük kilodalar mi?


guta

Birbebekannesi, küçük değil ama büyük oğlum çok iştahsızdır. Küçük olan da gün gelir 2 kaşık çorba içer ama bilirim ki acıktı mı en azından kendi isteği ile 2 kaşık yer. Belki başka bir annenin çocuğu olsa bir kase çorba bitirmediği için iştahsız olarak nitelendirilebilir :)  Dediğiniz gibi çok göreceli kavramlar, iş annede bitiyor. Büyük olan günlerce yemek vermeseniz acıktım demez. 6 yaşında ama maalesef değişen bir şey yok.  Ve evet o da düşük kilolu. 19 kilo 6.5 yaşında. Her zaman yaşıtlarından 1-2 kilo geride gidiyor. Sınıfındaki arkadaşları 21-22 kilo şu anda. Yapacak bir şey yok ama, elimden geldiğinde her şeyi önüne koyuyorum, dikkat ediyorum ama bu kadar oluyor. Okuluna gittim mesela dün, öğretmeni yemiyor bir şey dedi, siz eve gelince yedirin güzelce dedi. Okula göndermeyecek değilim ya, kabul etmekten başka çare kalmıyor.


birbebekannesi

Benim kizimda aynı guta, cocuk yemek yesin diye ka cocukla beraber evde yemek yedik. diğer cocuklara özenti dedim ama o da olmadı oglunuzdaki gibi...istahsiz cocuga kar etmiyorum bir de bizde özellikle kuruyemiste ağızda saklama var. Cevizi görünce bayılıyor, ağzına tabiri caizse tıkıyor. Sonra yerde ağzından çıkarmış buluyorum.


06

içinizi rahatlatmak için yazıyorum arkadaşlar, benim 6.5 yaşındaki oğlum 1 gün bile o ilk yazan arkadaşların çocukları kadar yemedi. hala yemek seçer, okulda çok az yer, boy ve kilo %25 te. Sağlıklı ve haraketli bir çocuk.Cevaplamak için Üye ol