kahvaltı bulamacını biberonlamı kaşıklamı veriyorsunuz..?

fadimekerem soruyor: 7

ben son 1 aydır doktorun önerdiği şekilde yumurta sarısı labne peynir pekmez bebek biskivisi ve mama karışımlı bulamacı biberonda veriyorum,bazen içerik erimezse emziği tıkamasın diye rondoda çekip sıvı hale getiriyorum,sizce bu işlem c vitamininde olduğu gibi çelik bıçak değmesi vitaminleri öldürür mü..?

Ayrıca emzik tıkanmasını nasıl önlüyorsunuz..?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


canand

keremin annesi bence öğün aşamasına geçtiğinize göre kahvaltısını biberon yerine kaşık yardımıyla yedirmeye çalın ki bu vesileyle ufaktan kaşığa, çiğnemeye  alışsın. Başka arkadaşlardan bildiğime göre daha sonraları biberona alıştıklarından ötürü kaşık onlara daha zahmetli geliyor ve kaşığı red edebiliyorlar.


Ulku

biberonla hic denemedim, aklima da gelmemisti, doktorunuz mu tavsiye etti?


fadimekerem

kaşık ve püreye alışık zaten son 1 aydır,sabah bunu,öğlen meyve püresi(kaşıkla yiyor),sonra mama,sonra sebze çorbası(kaşıkla yiyor) ve sonra mama veriyorum,akşama doğruda kaşıkla yoğurt veriyorum.


sedademirez

kahvaltı içeriğimiz aynı..kaşıkla veriyorum bulamaç kıvamında yapıp...kıvamını bisküvi ile koyulaştırıyorum..


fatima

bende yeni yeni başladım ek gıdaya oğlum biberona alışamadı ek gıdaları kaşıkla sulu şeyleride sulukla içiyor.hatta bizim gibi bardakla içmek istiyor.kahvaltıyı bulamaç sevmedi ayrı ayrı yiyor.hernekadar öyle doymuyomuş gibi hissetsemde ...ilerisi için kaşıkla alıştırmak daha bence


annevebebisi

Her yere yazarim bunu :))

Oglum 7 aylikken KV ve KP geldiler. Ben ek gidayi daha yeni yeni, kucuk kucuk lokmalar/parcalar halinde veriyordum. KV ve  KP, "bu ne yaf?" diyerek koca bir ekmek dilimini oglanin eline tutusturmak suretiyle bana level atlattilar :P

Hic ezme, bulama isine girisme derim nacizane; kendin kasikla normal yedirirken onun da eline bir seyler tutusturmayi unutma :))


mibrim

ben de kaşıkla yediriyorum..Cevaplamak için Üye ol