negatif işitme testi

hatez soruyor: 9

merhaba kızlar şuanda işitme testi yaptırmayanınız yoktur sanırım, devlet zaten zorunlu hale getirdi herhalde testi yaptıranınız oldu mu, sonuç ne oldu acaba?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


SEFALP

biz 40 günlükken yaptırmıştık sonuç olumluydu. ZAten o güne kadar duyup duymadığını anlayabiliyorsunuz seslerden irkiliyorlar vb.


hatez

sesden irkiliyor evet daha hastahanede de odaya birisi girsin çocuk sıçrıyordu ufacık kapı sesinden bile, yanında birisi öksürsün uyanır zaten, elektrikli süpürge sesi ile de sakinleşir ağlıyorsa susar ve uyur bunların yanı sıra iki aylık oldu çocuk ne zaman test uygulandı ise negatif çıktı, yeni doğduğunda da yaptılar, nasıl olursa negatif çıkar bu hala anlamıyorum. araştirma hastahanesine gönderdiler bizi şuanda bugünkü test de negatif çünkü iki kulak da...bu tarz bir hikayesi olan var mı acaba?


Merih_Eylul

Doğduğunda hastanede yaptılar başkada yaptırmadık çünkü  gerek yok dediler.


Merih_Eylul

Doğduğunda hastanede yaptılar başkada yaptırmadık çünkü  gerek yok dediler.ozgeoyku

3 haftalıkken yaptırdık cok basıt bır ıslem ıkı dakıka suruyor bır sorun cıkmamaıstı...


hatez

karmiracım çok teşekkür ederim, çocuk duyuyor çünkü eminim bundan, sürekli deniyorum ben, tepkileri eksiksiz, şimdi hatırlıyorum her gidişimde daha yeni yıkamıştım hep, kimse neden söylemedi ki bunu bana, neyse salı günü hasekiye götüreceğim BRA ya sevk etti buradaki hastahane çünkü, birde hasekide yapacaklar, yıkamayacağım o güne kadar çocuğu inşallah olur bu sefer.


SEFALP

Bebeğin duyuyordur canım buna emin ol. İnşallah bu sefer sonuç pozitif çıkar sonucu buraya yazarsan seviniriz.


asyanin_annesi

doğum yaptığım hastanede bizede kulakları duymuyor negatif 2 hafta sonra tekrar gelin dedi. bu sırada bebek kapı çarpsa sıçrıyordu. zil sesi çatal sesi hepsinie tepki veriyodu.

tekrar gittiğimizde kulaklarına bakıldı ve pozitif çıktı. oradaki hemşirede bazen bebekler anne karnındaki sıvılar ( özellikle sezeryan) bebeğin doğum esnasında kulağını tıkayabiliyormuş

inş. bi problem yoktur.. Allah başka dert vermesin bebeğin eminim duyuyordur.


hatez

kızlar haseki eğitim araştırma hastahanesine gittik burada da sol kulak pozitif sağ kulak negatif çıktı üçüncü basamak testinin yapılması gerekiyormuş sağ kulak için o da samatyada yapılıyormuş 17 ocağa gün verdiler inşallah ondan geçeriz:(


Cevaplamak için Üye ol