tatil

sevda soruyor: 10

herkeze selam,
üye olalı ilk kez soru soruyorum. ama sürekli diger üyelerin soru cevaplarını takip ediyorum ve cok yararlanıyorum.
benim sorum tatil ile ilgili. birkaç yıldır uzun süreli bir tatile cıkamıyorduk, bu sene birkac arkadas ve onların 4-5 yaslarındaki cocukları ile bir otele gitmeyi planlıyoruz. ilk kızım 9 yasında ikincisi de 18 aylık tatil planımız haziran ayında. tedirginligim tatile kücük kızımı birlikte götürmek konusunda. yani cok yönlü düsünüp karar vermeye calısıyorum. calıstıgım icin büyük kızıma ve esime fazla vakit ayıramıyorum , vaktimin cogu ise ve kücük fareye gidiyor. bu tatilde eger k. kızımı götürmessem b.kıza ve ese daha fazla vakit ayırabilir ve dinlenme fırsatım olabilir. arkadaslarımızla gittigimiz ve sadece bende bebek oldugu icin gruptan ayrı düsecegim ( daha önce onlar cocuksuz biz cocuklu gittigimizden bu tecrübeyi edinmistim ). burada anneanneye bırakarakta gitmek ne kadar dogru olur piskolojisi acısından o konuda da karar veremiyorum. anneanne ile aynı sehirde yasamıyoruz ,bakıcıya rica ederek anneannede kalırmısınız diye sormak da aklımdan geciyor. tatil süremiz 6 gün. sizin böyle bir tecrübeniz oldumu bana bir anne olarak ne önerirsiniz . hem vicdan azabı cekmeden hem herkezi mutlu ederek hemde iyi bir tatil nasıl gecirebiliriz. simdiden hepinize tşk ederim

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


sevda

minik fareyide götüreceğim, haftasonu çok eğlenceli bir gün geçirdik ortalıkta koşturdu durdu, kıyamam onu burada bırakıp tatile gitmeye benim için tatil dinlenme olmasada çocuklarımla süper vakit geçirme olacak. şimdiden tatile bebkle giden annelerden tecrüberler öğrenmek isterim , hastalanmalara karşı alabileceğim önlemler, iyi bir güneş kremi markası, mayo mu yoksa şu özel deniz kıyafetlerinden mi giydirmek lazım ? yaşadığınız zorluklar, yanıma mutlaka almam gerekenler. sizlerin fikirlerinize çok ihtiyacım var.


EBRUUSTUNER

Merhaba,
Benim de 3,5 yaşında ve 1 yaşında iki kızım var. Ben onları bırakarak tatile gitmeyi hiç düşünemem. Ben de çalışan bir anneyim. Zaten onlarla yeterince vakit geçiremiyoruz ve onların bence güneşe ve denize bizden daha çok ihtiyaçları var. Göreceksiniz biraz koşuşturmaca olabilir ama sonuçta onlarla beraber olmak en büyük eğlence... Eğer küçük kızınızı evde bırakırsanız vicdan azabından da dinlenemeyeceksiniz. Şimdi burada olsa şunu-bunu yapardı der durursunuz. (Kusura bakmayın bir anne olarak hislerimi paylaşıyorum)  Biz de tek çocuklu bir arkadaşımızla bu sene  Haziran da tatile gideceğiz. İple çekiyorum.
Yanınız alacaklarınıza gelecek olursak; ateş ölçer ve ateş düşürücü bir şurup yeterli. yedekli mayo ve/veya bikini (ıslak kalmamalı ve havuza hiç sokmayın), en az 50 faktör güneş kremi,yüzme simidi,şapka,kova, kürek ....
Birde sinek kovucu mutlaka alın. Küçük taze kanları çok sömürüyorlar.

NOT: Beraber gideceğiniz arkadaşlarınızda küçük kızınızla ilgilenme  konusunda size destek vereceklerine eminim. 


yerdenizbuyucusu

Ben bırakıp gidemezdim doğrusu (tatilde bebekle ne kadar zor ve yorucu olduğunu bilerek yazıyorum)


sevda

selam ikinizede
öncelikle verdiğiniz cevaptan dolayı tşk.
benimde ebru senin gibi ''ay burda olsaydı şunu yapardı... '' düşüncesi aklıma geldi ve içim cız etti. büyük kızım zeynepi küçükten dolayı cok ihmal ettiğim için (ayırabildiğim zamandan kendisi hoşnut olmadığını eskisi gibi olmasını istediğini söylüyor ) acaba diye sesli olarak düşündüm. gidilecek otel ile görüştüm ve büyük kız için sınırsız bir çocuk klubü olduğunu hatta çocukların kendilerinin animasyon felan hazırladıklarını öğrenince zeynepin aslında tam anlamıyla eğleneceğini hatta bizimle fazla vakit geçirmek istemiyeceğini bile düşündüm.
yanımızda götürelecek listesine gelince benimde götürlmesi gerekiyor diye düşündüğüm malzemeleri yazmışsın benim bir tel aklıma sinek kovucu gelmemişti ( bunun bebekler için zararı varmıdır acaba ).
şimdiden tatili sabırsızlıkla bekliyorum. yaşayacağım tecrübelri sizinle paylaşacağım :)


EBRUUSTUNER

Merhaba Sevda ,
Biraz yorulsan dahi iki güzel kızını da götüreceğine sevindim. Sinek kovucuya gelince tabletler kesinlikle işe yaramadı. Eczanelerde satılan Euphia (bitkisel) spreyleri var. Gece dışarıda bile onu sıkarak rahatça dolaşabilirsiniz. Ben gece yatarkende kullandım. Aslında en etkilisi (kızımın kreş müdiresi söyledi) kıyafetlere takılan yapışkanlar var. Ben onu kıyafetine değilde gece yatağının ucuna takıp,sabah çıkarıyorum. Bence hangisi rahatına gelirse onu kullanabilirsin. 
Bu arada ben de tatilimizi iple çekiyorum. Bizde Haziran ayında gideceğiz. Hem daha sakin ve havalar bunaltıcı olmuyor. Tatildeki eğlenceden büyük kızım bizi neredeyse tanımayacak hale geliyor.  O yüzden emin ol herşey güzel olacak.......sevda

ebrucuğun yapışan sinek kovucuların ilk senden duydum hemen bir araştırayım iyi fikir gibi geldi bana. tşk


EBRUUSTUNER

Sevdacım o da eczanede satılıyor. Şimdi adını hatırlayamıyorum. İçinde 3 adet daire şeklinde nesne. (5 tl).
Gece yapıştırıp sabah yerine koyarsan birkaç gün kullanabiliyorsun. Bence çok etkili ve kesin çözüm.


sevda

acık alanda da işe yarıyormu acaba , yoksa dışarı sprey şeklinde olanları kullanmak lazımsevda

evet malesef tatilden döndük :(. biz bu sene limak lara otel de reservasyon yaptırmıştık. önceleri nasıl geçer diye endişe etmiştim ama korktuğum tek şey dışında güzel geçti. üç aile dört çocuktu. otel çocuklara yönelik bir otel olduğundan genel anlamda ailelerin geldiği bir yerdi. 1200 kişilik otel de 350 kadarı türk gerisi yabancıydı. yemekleri güzeldi çocuklar için ayrı bir yemek bölümü yapılmış ama bizimkiler hep yanımızda yediler . ben açıkcası yemek yedirme konusunda problem yaşamadım seçenek çoktu. ayrıca bebekleride düşünmüşler bir masada onlar için iki çeşit yemek dışında mama mikrodalga ... mevcuttu, özel birşey istediğindede yardımcı da oluyorlar. personel çok güleryüzlü. mama sandalyesi bol miktarda mevcut. çocuklar için animasyon ekibi çok güzel . her güne birkaç aktive yapmışlar , birkaç aktivite ücretliydi (ata binme 30 tl ... )  onun dışında mini club da çocuklara süt meyvesuyu sürekli temin edebiliyorsunuz . sabah belli bir saatte ister plajda isterse clubun içinde kahvaltı yaptırıyorlar çöreklerle. belli zaman aralıklarında meyve soyup masaya bırakıyorlar çocuklar yesin diye , kek dağıtılıyor... . yani tam cocuklara göre. odalar geniş ferah balkonlar korunaklı yani tehlikesiz . park yatak verdiler. bebek arabası günlük 2 euro kiralanabiliniyormuş bilmiyordum ben götürmüş oldum. wow topkapı otelin odaları ile karşılaştırınca odalar süper güzel. wow topkapı büyüklere yönelik animasyon aktivite daha fazlaydı burası daha sakin aktivite daha az müzik gürültüsü abartı değil. hiçmi problem yaşanmadı diyeceksiniz. kesinlikle yaşandı kızım mama sandalyesinin ön kısmıyla birlikte yere çakıldı , şükür bir problemi yoktu ama bütün yetkiler başımıza toplandı. bir kaç mama sandalyesinde kemer yoktu buda kemersiz olandı benimde dalgınlığıma geldi masaya yasladım güvenli olsun diye ama tekerlerini sabitlemek aklıma gelmedi uzanıp birşey almak istemiş o an araba arkadaya doğru gitmiş ve oda yerde. gitmiş olmuş etmiş diyorum çünkü saniyelik oldu ben panik tabi sinirden ağlamaya başladım ama şükür birşey yok. büyük kızım şu aktivite senin bu aktivite benim , kah havuzda kah anne gel kaydıraktan kayalım çok eğlendi tabi bizde eğlendik :). arkadaşın çocuğu çok ateşlendi bizim ufaklıkta. bunun dışında kilo almışım :( hemen diyete girmeliyim ama mamalar çok güzledi .


ekim_

Merhaba Sevda,
Gittiğiniz limak lara hangisi acaba?Cevaplamak için Üye ol