Terleme

kucukadam soruyor: 4

Herkese merhaba

Oglum yaz kış gece gün gundüz terliyor gündüzleri hallediyorum da en çok geceleri terliyo oda 22 derece ve ince Penye battaniye olmasına rağmen aşırı terliyo. sırtına ve göğsüne bez koyuyorum ve gece boyunca degistiriyorum. Uykusu bölünüyor tekrar emzir salla derken yine terlemis oluyor. .. var mu önerisi olan???

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


ferideli

Merhaba Pınar hanım, benim oğlum 3 yasında hala geceleri özellikle kafası ve ense kısmı su gibi olur.. Bu oran emzirirken çok daha fazla idi, sürekli sırtında tülbentten kesip diktirdigim bezler ile idare ediyoruz .. Sırf bu yuzden doktora bile gittik normal dedi tavsiyem doktorunuza bir ara danişmanız ama geneli normal diyorlar ..


kucukadam

Ferideli bizde aynı şekilde idare ediyoruz.

Serap_a aynen dediginiz gibi.. babasıda bütün gece terler.

Termal , kaz tüyü , yün bunların pek faydası olmayacak sanırım


ysfmm

benim oğlumda 3 aylıktan beri terler. başlarda çok zor geliyodu ama çareyi serin tutmakta buldum. doktora gittim her türlü kan hormon vs bakıldı. genetik. babada terler. ama genetikten önemlisi bence çocuğu serin tutarsanız terlemiyo gerçekten. 13 aydır alıştım artık. çok giydirmiceksiniz. üşür gbi gelyo başta ama sırtını elleyin sıcaksa tamam. benim ev 22-23 derece. 1 çıtçıtlı badi ve uzun kollu tişört. lcw den alıyorum pamuklu. altınabenim evin altı boş halılar buz gibi diye bir pijama ve üstüne kadife pijama giydiriyorum. havalar bu kadar soğuk olmayınca kadife yerine penye giydiriyorum. çok çok soğuk olursa yelek. ama genelde tişörtle bile ensesi terli olur. uyurken polar örtsem bizimki su gibi olur. civil den bi uyku tulumu var doğduğundan beri 2. aynı tulumu alıyorum yaş yaş serisini yapıcam. başka ne giydirsem örtsem olmadı. uyurken atlet tişört ve sadece 1 pijama üstüne uyku tulumu. ilk uyuduğunda 1 saat sonra kafasını silerim sonra hiç bişi olmaz. tavsiye ederim. çok zor anlıyorum sizi. kucağıma alınca hemen arkasına başına bez koyarım. serin tutun gerçekten. üstünden 1 er kat çıkarın bakın terliyo mu. 1 kat daha deneyin ben öyle öyle buldum. bize soğk geliyo ama bebeklerin bünyesi daha hızlı çalışıyo. gerçi bi bebek var kalın eşortmanları altına kalın külotlu çorap üstüne yelek terlemiyo :) onlar başka tür bebek bence :) üşür diye korkmayın ben terler diye korkuyorum hep. gece de ne siz rahatsız olun nede bebeğiniz. 


ebrucuk

Demek ki bu sorun yalnızca bende yok. Biri 5 yaşında biri 4 aylık :) 2 kızım var. Babadan genetik terleme sorunları var. Ben üstlerini ince tutup oda sıcaklığını ayarlamaya çalışıyorum. Bence en iyi yöntem bu. Zaten ikisininde üstünü örtmek mümkün değil. Ama dikkatli olunması gereken daha önemli bir sorun var. Bu terleme olayı bir seri sorun daha yaşatabilir. Benim ilk kızımda yaşadım ama küçük olan için daha dikkatliyim. http://www.5n1khaber.com/terleyen-cocuk-hasta-oluyor/  . Hastalık olayı özellikle evde başka çocuk varsa tüm enerjinizi bitirebilir.  Cevaplamak için Üye ol