İki bebek ?

Zeynep12 soruyor: 8

Merhabalar. Gördüğünüz üzere bi tane daha bebek geliyor. İnşallah kısmet olursa kızım 15 aylık olduğunda yeni bebek gelicek. Ya yanımda kimse olmadığında ikisi aynı anda acıkırsa vs. Aslında kısaca sorum ikisine birden nasıl bakıcam :S

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


anacsumeyye

Öncelikle tebrik ederim. aslında bu sorunuzun cevabını ancak yaşadığınızda alıcaksınız.:)

iki bebeğe birden bakmak süprizlere açık bir şey.. bir anda birçok şeye koşturacak ve inanıyorum yetişeceksiniz.yetişemediğinizi düşünmeye bile zamanınız olmayacak belki.. anın tadını çıkarın şu an bol bol fırsat buldukça enerji toplamaya çalışın. çok zor bir iş ama zamana yayarsak bu durumu, her gün biraz daha rahatlayacaksınız._yasemen_

en büyük hayalim-di:(oğlum 1ile 1,5yaş arasında olduğunda kardeşinin dünyaya gelmiş olması..ama o cesaret hiç gelmedi çok istedim ama malum hayat şartları yapamadım.sizi tebrik ederim.

bence özbakım becerilerini tamamladıktan sonra gün içinde çok iyi oyunlar oynayan 2kardeş olacaklar.1çocuk anneyi 2çocuk birbirini yer mişşşş :)


neyse

iyi cevap _yasemen_:))


bu arada tebrik ederim zeynep12. ben bu kadar yakın cesaret edemezdim sanırım. ama doğrusu ya bu kadar yakın olması ya da olabildiğine uzak diye düşünüyorum. 4 yaş iyi bir aralık değil. 


cano

olabildiğinizce sakin olun benim çocuklarımın arası 2 yaş .sakin olduğunuz sürece bu onlarada yansıyor .ha  sorarsanız sen yapabiliyormusun hayır .alabileceğiniz kadar yardım alın .yoksa çabuk tükenirsiniz .siz onlara lazımsınızmohter_of_sons

yine iyisin :) benim 2 numaram geldiğinde 1 numaram henüz 13 aylık olmuş oluyor... kaza kurbanı olduk ama inanıyorum ve kendimi böyle motive ediyorum ki biz en fazla 3 sene sonra bebişlerimizin ellerinden tutup gezerken 1 numaralarımızın yaşıtı ç.ocukların ann-babaları 2 numara için cesaret topluyor olucaklar :))  sabır+cesaret+başarı inancı+destek bize gereken bunlar :)) haa bide ses izolasyonu :))


ra_she_de

bende çok endişeliydim bu konuda hatta şöyle bir soru sormuştum cevaplar belki sizin de işinize yarar asna

http://www.nurturia.com.tr/questions/a3cfbd81-2bdb-4173-aae3-9d38012c9d52/1/yeniden-hamileyim!!!

http://www.nurturia.com.tr/questions/1e481d12-d811-49a6-befd-9e07014c1bba/1/tandem-nursingard-arda-emzirme

Merhaba, telefondan yazdığım icin uzunca cevap yazamiyorum fakat bilin ki yalnız değilsiniz. Nurturia içerisinde daha evvel defaatle benzer yazışmalar yapıldı, sorular kısmında aratırsanız bulabilirsiniz belki. Eskilerden iki link ekledim yukarıya, bir göz atmanızda fayda olabilir :) Yine gruplarda da 'aralarında yas farkı az olan kardesler' başlığı altında arama yapabilirsiniz.

Oralarda benzer durumda olan arkadaşları tespit edip arkadaşlık teklifi gonderebilirsiniz, 'çocuklu hayat paylaştıkta kolay'. :)

Bir de hayat felsefemle bitireyim, siz hiç merak etmeyin: su akar, yolunu bulur.

Muhabbetle...


ra_she_de

asna su akar yolunu bulur sözünle hep kulaklarını çınlatıyorum :)))


Cevaplamak için Üye ol