11.ayada sadece anne sütü alan bebek var mı

esila soruyor: 8

 ya merak ediyorum var mı aranızda 11  aylık ek gıda almayan bebeğiniz yoksa bizdemi bi sorun var ona göre nerden yardım almalıyız bakalım çaresine..

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


annevebebis

Bebeğiniz ek gıda yemiyor sanırım!? Yemeyi reddediyor diye algıladım yazdığınız kadarıyla.

Anne sütü yeterliyse ek gıda şart değil diye düşünüyorum. 1 yaşından sonra ufak ufak alıştırabilirsiniz.


esila

evet ne verdiysem reddetti inşallah alışır zamanla


annevebebis

Demek ki süte çok düşkün. Zamanla alışır elbette. Hatta değişik tatlar almaya başlayınca kendisinin de hoşuna gidecek bu yeni tatlar. Siz ufak ufak denemeye devam edin. Nasılsa süt emiyor, paniklemeye gerek yok.


Ulku

var. yegenim oyleydi.gelisimi iyi oldugu icin doktoru da bir sakinac gormedi.esila

bizmkinin de çok iyi aynı ayda olan bebeklre göre yani büyük gösterio amainsan yinede bi sorun varmı diye şüphelenio


selinveyavrusu

benım bebegım de sütten baska bırsey almıyor.. kilo alımı durdu 2 aydır kılo almıyor sabıt 11 kıloda kaldı.emmenin iştahını kestıgını düşündüğüm için bırakmayı düşündüm ama byapamadım.boyu uzadı ve o tombişliği gitti.zorlada olsa birşeyler sokmaya calısıyorum agzına bozuşuyoruz bazen.cok sınırlenıyor bana.ama gecıcek dıye düşünüyorum.illaki sütle doyamayacagı günler gelıcek.bu arada aglama nöbetleri gecırıyorum onun aç oldugunu düşünüyorum ek almayınca...cok zor.ama rahat olmak lazım onlarda bır bırey artk.duyguları var nasılkı bazen bız canımız sıkkın oldugunda pek bişi yıyemıyorsak onlarıda öyle düşünmek gerek..


erenim

re:anneoldum

bence kilo almıyor diye endişe etmeyin çocuğunuz eğer 8 aylıkken 11 kilo ise sanırım zaten en üst noktadadır,şu anda bile normalin baya üstünde olduğuna eminim,maşallah sütünüz çok yaramış

ama ağlama nöbetleri geçirmenizi anlıyorum ,bir kaşık iki kaşık yavaş yavaş bu deveyi güdecek,zira resimlerinize baktım pek tatlı bebişiniz inci gibi dişleri de çıkarmış:)

meyve filesi ya da kendi kemireceği şeyleri de eline verebilirsiniz? belki öyle daha çabuk ısınır olaya,merak etmeyin daha vaktiniz var bence alıştırmak için


Tubi_

bir tek benim bebeğim böyle zannediyordum yalnız olmadığıma sevinsem mi:))
bu konuda psikopatlaştığımız için son 1 aydır verimi iyi olansütüm azaldı üzülüyorum.

esila siz sütünüzün azalmaması için ne yapıyorsunuz?


Cevaplamak için Üye ol