Gaz sorunu

fkry37 soruyor: 0

43 günlük oğlumun gaz sancıları doğduktan birkaç gün sonra başladı. Aile hekimi metsil damla ve zinco verdi ama hiçbir yararı olmadı.


27 günlük iken çocuk doktoruna getirdim.idrar tahlili temiz çıktı röntgende aşırı gaz göründü doktor debridat süspansiyon ve sap simplex damla verdi. İlk önce birkaç gün kullanmadım fakat sonra kullandım ilk üç gün iyi geldi fakat 4 gün bebeğim de diyare kusma ve bulantı oldu gaz çıkarıyordu fakat karnına ağrı giriyordu ilaçları kestim başka bir çocuk doktoruna gittim o da kaka tahlili ve idrar tahlili istedi kaka temiz çıktı ama idrar veremedik.

Doktor debridat a devam etmemizi söyledi ben sab simplexin yan etkilerinden mi diyare kusma bulantı diye sorduğumda gazı bunlarla atacak dedi idrar tahlili olmadan yeni ilaç vermedi. Biz gene birkaç gün ilaç vermedik ama gaz artınca ilaçlarına devam ettik 4 gün süperdi sadece süt kusma vardı doktor onada gazdan midesi almıyor olabilir dedi ama dün akşamdan beri karın ağrısı var diyare şeklinde kaka yapıyor üstelik bu kez kakası yeşile dönük ve mukusku.

Bugün dikkat ettim sap simplex verince kusmadı ama 1 saat sonra debridatı verince biraz sonra kustu kusmuğuda mukuslu idi.ne yapacağımı şaşırdım ilaç vermesem gazdan kıvranıyor ilaç versem kusma diyareden lütfen yardım edin ilaca deam etsem mi iyi etmesem mi  birde probiyotik damlalar var diyorlar onlar nasıl.

Çevremdeki arkadaşlar babs diye doğal bir ilaçtan söz ediyor onu dene diye bilen var mı bu ilacı zararı falan olur mu oğluma?

Oğlum ıkınıp ağlamaktan ben ona üzülmekten helak oldukbir saatlik uyku ile ona bakmaya çalışıyorum  yardımlarınız tecrübeleriniz benim için çok önemli.

Bu soruyu cevapla


Henüz cevap yazılmamış. İlk cevaplayan sen ol.

Cevaplamak için Üye ol