Babanne ile anlaşamıyorum :(

annekuzu soruyor: 10

bebeğime babannesi bakıyor.
çokta güzel bakıyor.
fakat kendisini çokta övüyor, ben bebeğime şöyle bakıyorum, çoğuğum çok akıllı ona şunu öğretiyorum bunu öğretiyorum.
mesela diyorumki ona ceviz yedir diyorum. 2 gün sonra bana diyoki 'bebeğim neden bukadar akıllı biliyomusun' diyor. 'çünkü ben ona ceviz yediriyorum onun için' diyor.
mesela benim bebeğim bu ara bişeyler konuşmaya çalışıyor ben diyorumki şunu dedi bunu dedi diyorum seviniyorum. babanneside diyoki 'der çünkü ben onunla akşama kadar çene çaııyorum' diyor.
yani sürekli çocuğumu kendi üstüne çekiyor. herşeyi çok biliyor. ben çalışıyorum akşam çocuğumu alıyorum çocuğumla 2 dk oynuyorum sürekli gözü bizim üzerimizde.
yani anlatsam daha neler var.
bu gibi durumda olanınız varmı?

Bu soruyu cevapla


75 Cevap


firis

senin babaanne bakıyor en azından bizimki 3 aydır 1 kez geldi gördü 2 gün kaldı evde 2 paket de sigara içti mutfakta tanıma bilmez bebeğimi ama telefondan yetişip ahkam üstün ahkam çekiyor akıl veriyor takmıyyorum he he diyorum boşver baksın da bebişe gerisini takma biliyorum çok sinir bozucu bazen annemde yapar aynısını ama anne yapınca batmıyor galiba fazlaannekuzu

azra
kayınvalidemin kayınvalidesi yokmuş.
kendi evinin hükümdarıymış.


annekuzu

firis
bebek olmadan önce bende sadece telefonda konuşuyodum ayda 1-2 görüyodum.
sorunumuz yoktu. telefondada he deyip geçebiliyosun.
fakat hergün bir olunca farklı, iyiki ev ayrı da akşamları alıp gidiyorum.
ondada hep bir bahane bularak, çamaşır yıkıcam diyorum, ev dünden dağınık kaldı toplamam lazım diyorum da gidiyoruz. yoksa orada kalmamızı istiyor. ve akşam 21,30 da yatakları açıyor hepimizi yatırıyor.


SimgeAda

ana kralıceymıs yalnız :) hepinizi yatırması olayına çok güldüm :)


azzraa

Ben bir anket yapıyorum kendi çapımda.Benim de kayınvalidemin kayınvalidesi varmış ama misafir gibi gelir gidermiş.Kayınvalidenizin kayınvalidesi olmadığı için biraz da böyleler.Tabii bana göre.Kendi çaplarında kayınvalidelik yapıyorlar ama kendileri görmemişler.Benim etrafımdaki insanların çoğunun da kayınvalidelerinin kayınvalideleri yokmuş ve biz hepimiz aynı dertten muzdaribiz.Kimisi torununa bakar ama şikayet eder,kimisi de bakmaz yine de şikayet eder.Ahh Ahhhhh allahım herkese akıl fikir versin.annekuzu

Amin :)


mother_of_sons

kızlar ben kv min kıymetli geliniyim, size bi kaç şey anlatayım istedim.


benden önce evlenen eltimle türlü türlü sorunlar yaşamış olan bu aileye gelin gelmek zordu, ilk 4 ay birlikte yaşadık, kv tedavi amaçlı senede 2 kere gelir yanımda kalır geldiğinde.

oğlum doğduğunda 40gün kaldı yine doğum yapacağım bu kez 40günde kalamayacak20-25gün kadar.

asla kavgamız olmaz. nasıl mı? sınırlarımı en başta katı çizdimde ondan.

yeniydik daha, bir gece eşim işten geldi kv benimle oturuyodu, oğlu gelince aniden fırladı (daha montunu çıkarmamıştı eşim) açsındır yemek ısıtayım dedi koştu mutfağa.. eşim bana baktı ben eşime, bende peşinden soluğu mutfakta aldım ve dedim ki, annecim 28yıldır bu işi yapmışsın sağol ama artık yorulma bu benim işim dedim. önce sinirlendi farkettim bi an durdu ve haklısın geç ısıt yemekleri ben babanın yanına gidiyorum dedi.
:)

oğlumun doğumunda ise (kv çocuk bakımı ile para kazanmış zamanında kendininkiler dahil 23 çocuk büyütmüş yani konuşacak çok şeyi var, bende anaokulu öğretmeniyim) 
herşeyini kendim yaptım baktı yapabiliyorum gık bile demedi.. tek sıkıntım emzirememek oldu bununşla alakalı çok konuştu yalnız kv değil herkes. bir bunun önüne geçemedim :) 

yani işin sırrı tatlı dille ama katı sınırlar çizmekten geçiyor ve fakat eşinizin tavrı çoookkk etkilidir.

kolaylıklar dilerim.. insan kendi annesiyle tartışıp kavga edebiliyorken kv ile hayli hayli sorun olur normaldir.


annekuzu

biz kapıdan çıkarkende Allaha emanet ediyorum sizi diyor.
he bide ben diyorumki mesela dün gece çok güzel uyudu MAŞALLAH diyorum.
oda diyoki ben burdan okuyorum onun için diyo.
bu sefer bende diyorumki sen okumasan uyumıcak zaten diyorum.DoRuK_DiLeK


Merhaba,
öncelikle kv nizi bebeğinize çok güzel baktığı için tebrik ederim. mesela benim kv oğluma bakmak istemedi. sadece benim için değil torun bakmak istemiyor. kv 'me yakın anneme uzağım şimdi oğluma annem bakıyor paşalar gibi. siz diyorsunuz ki çok da güzel bakıyor. ozaman sizinkine helal olsun.  

bebeğiniz ona anne demiş bu sizi rahatsız etmesin. veya kv bebeğinizi fazla sahiplenmiş bunaltıcı bir durum ama dış kapının mandalı muamelesi yapması daha da can sıkıcı olabiliyor. doruk anneme anne der. kimileri diyor ki annesinden başkasına anne demesin ben kabul etmem diyor. valla ben hiç rahatsız olmuyorum. çünkü o annesini biliyor.

mühim olan iyi bakılıyor mu o en önemli konu.

şimdi bunların size bir faydası yok hatta size karşı bir görüş gibi gelebilir. ama sizi destekleyen bir yazsam size zarar diye düşünüyorum. yazdıklarım söylediklerin söylenen durumu değiştirmez. sizi hırslandırır. hırs bazen masum bir kelimeyi bile kötü algılamanıza neden olur. müdehale etmeniz gerektiği yerlerde kendinizi tutmayın elbetteki ama genel olarak bebeğiniz mutlu ise ve kv niz bebeğinize harika bakarak ayrıca özveride bulunuyorsa huzurunuzu kaçırmayacak bazı şeyleri görmezden gelmek zor değildir.


fleez

annekuzuu, yanlış anlamayın ama bunu benim annemde diyor, çocuk hastalanır, ilaçlarla zor kendine gelir sonra iyileşir, kızım bak okadar okudum boşa gitmedi der:))


yani bana açıkçası çok büyük sorun var gibi gelmiyor, sadece hassas nokta tabiki çocuk, bu konuda bakıcısını değiştiren birçok insan tanıyorum, çocuğunun bakıcısına aşırı düşkünlüğü( ya da bakıcının) yüzünden.

bence eğer kaynanaız işi abartırsa karşılığını verirsiniz, ama bu anlattıklarıınız ise sorun gülüp geçilebilir, ha geçemiyorsanız bakıcı muhabbetini çıtlatırsınız

not: kaynanasıyla anlaşabilen birimiyim, hayır:)) hatta biz görüşmüyoruz en son bana sarfettiği hakaretlerden sonra, yani olayınızı ciddiye almamak değil ama emin olun benim kaynanayı bir anlatsam dudağınız uçuklar ve hergün siz dua edersiniz kaynananız için:))Cevaplamak için Üye ol