Babanne ile anlaşamıyorum :(

annekuzu soruyor: 10

bebeğime babannesi bakıyor.
çokta güzel bakıyor.
fakat kendisini çokta övüyor, ben bebeğime şöyle bakıyorum, çoğuğum çok akıllı ona şunu öğretiyorum bunu öğretiyorum.
mesela diyorumki ona ceviz yedir diyorum. 2 gün sonra bana diyoki 'bebeğim neden bukadar akıllı biliyomusun' diyor. 'çünkü ben ona ceviz yediriyorum onun için' diyor.
mesela benim bebeğim bu ara bişeyler konuşmaya çalışıyor ben diyorumki şunu dedi bunu dedi diyorum seviniyorum. babanneside diyoki 'der çünkü ben onunla akşama kadar çene çaııyorum' diyor.
yani sürekli çocuğumu kendi üstüne çekiyor. herşeyi çok biliyor. ben çalışıyorum akşam çocuğumu alıyorum çocuğumla 2 dk oynuyorum sürekli gözü bizim üzerimizde.
yani anlatsam daha neler var.
bu gibi durumda olanınız varmı?

Bu soruyu cevapla


75 Cevap


annekuzu

evet huylu huyundan vazgeçmiyor.
onunla çok defa konuştum. bir kulağından giriyor diğerinden çıkıyor.
ben aslında varya çalışmak zorunda da değilim fakat çocuk düşündüğümde çalışmak zorundaydım. fakat şuanda dedğilm. ama o zaman demiştimki sağlık olsun ben sonuna kadar çalışırım demiştim. yani Allah ıma vermiş olduğum söz.


annekuzu

sizinle paylaşmak gerçekten iyi geldi bana :)
sabahki peynir olayından dolayı çok doluydum.
şimdi kuş gibi hafifledim :D


firis

annekuzu

ne desen haklısın baskın bi tip anladığım kadar ama yapacak pek birşey yok herhalde  allah kolaylık versin arkadaşımmmm


firis

bide şu yATIRMA olayı komik gerçekten ama eminim sen baş edebilirsinngurur_um

ya bunları duyunca çok üzülüyorum.tabiyki çoğu insanın başında var. bende erkek çocuk annesiyim ve ilerde umarım böyle şeyler yaşamam. bende kayınvalidemle zaman zaman çocuk konusunda böyle sıkıntılar yaşarım. ama kayınvalide den çok görümcemle yaşarım. bence kavga etmeden yani sinirlenmeden sakince kayınvalidenizle konuşmanız. ben çocuğumu yetiştirirken kendi kurllarımla büyütmek istiyorum. yada anne böyle davranırsan daha iyi olur. çünkü taviz her zaman için taviz doğurur. eğer birşey söylemezseniz hep bunları yapmaya devam edecek ve siz her zaman sinirleneceksiniz. yada bu konuşmayı sizin haberiniz yokmuş gibi eşiniz de yapabilir. anne eşim bu konudan dolayı üzülüyor biraz daha dikkatli davransan iyi olur gibi. ama saygı vesevgi çerçevesinde fikrinizi söylemekten korkmayın. annekuzu

evet merdane
birgün hüngür hüngür ağladı. sebebi ise ona teşekkür etmememmiş.
herkez bakıcıya teşekkür ediyor sen bana etmiyorsun diyor.
hep çocuğunu seviyorsun bizim yüzümüze bile bakmıyorsun diyor.
ama kendisi anlatıp kendi kendisine de cevabını verdiği için teşekkür etme sırası bile olmuyor.
bide normal konuşuyoruz böyle gülüyoruz falan sonra diyoki böyle tatlı dil olsun güler yüz olsun diyo. şimdi konuyla ne alakası var diyorum kendi kendime yine suratım 5 karış oluyo. gülmemi sayıyor, sinirlenmemi sayıyor, konuşmamı veya konuşmamamı sayıyor.

ya başka bir aile ile yaşamak meğer ne zormuş. bana derlerdide önce borcunu bitir sonra çocuk yap diye. çcuğuna bak büyüt derlerdi. bende derdimki babannesi seve seve bakar çok becerikli derdim. de zormuş kendi parçana başkasının daha yakın olması.

ben canım bebeğimden, canım bebeğimde benden böyle ayrı kalıyoruz :(


mumsy

Ben yazdiklarinizi okuyunca babannenin verdigi emeklere uzuldum.

Anne olarak uzulmekte bir nebze hakli olsaniz dahi bu yuce gonullu sizin evladiniza kendi evladi gibi bakan bir buyuge saygisizlik ediyormussunuz gibi hissettim kendimi yerine koyunca.

Oysa siz de annecigim Allah razi olsun icim ne kadar rahat siz bu kadar guzel bakiyorsunuz deyip elini opseniz onun da bu takdir istegi azalacaktir eminim.

Bu paylasamama duygusundan biraz arinip etrafinizda size ve cocugunuza dunyalar kadar deger veren cani kadar seven insanlar oldugu icin sukrediniz bence.

Keske benim de annem ve kayinvalidem yardimci ve yanimda olsaydi basimin ustunden indirmezdim inanin. Hele bu kadar fedakarliga,bu kadar gonulden bakmaya karsilik onlara dunyanin parasini verseniz odeyemezsiniz.

Bu da baska bir bakis acisi. Bazen insan ,kendinde olan ama kiymetini bilmedigi seylerin ,baskasinin Allah'tan diledigi seyler oldugunu,onlara sahip olmak icin neler vermeyecegini unutuyor.

Sevgiler


annekuzu

mumsy ne kadar şanslısınız ki çocuğunuzu büyütebiliyorsunuz.
bir annesiniz
peki ben neyim bunu bilmiyorum işte....ilke_esma

sevgili annekuzu babaannesi tarafından büyütülmüş bir çocuk olarak yazıyorum size. annem beni 3 aylıkken babaanneme bırakmak zorunda kalmış. evler uzak olduğu için ve zamanın şartlarından dolayı sadece haftada 1 gün görüyormuşum annemi. rahmetli babaannem bizim oraların şivesiyle konuşan bir kadındı. ve ben de tabi ki onun gibi konuşmaya başlamışım. hatta pazar günleri anneme inat bilerek babaannem gibi konuşurdum. annemi kızdırmak için. o da babaanneme kızardı öğretme şunları diye. aslında ikisinin arasındaki bu çatışmayı her an fark ederek ve huzursuz olarak büyüdüm. bence bu huzursuzluğunuzun ileride çocuğunuza yansımasına izin vermeyin. emin olun ki babaannesi kendi parçası gibi seviyor çocuğunuzu. ve dünyada kendi annenizden ve kv den başka bebeğinizi gözü kapalı emanet edeceğiniz bence kimse yok. 

ben şimdi bebeğim olunca kayınvalideme emanet ister miyim emin değilim, gönül ister ki her an bebeğinin yanında olmak. ama herkes için şartlar aynı olmuyor. önemli olan durumunuza iyi yönden bakmak. kendinizi de bebeğinizi de huzursuz etmemek. sevgiler. 


berber

kızıma anneanne ve babaanne  dönüşümlü bakıyorlar ..babaanne varken benzer şeyler yaşıyoruz  bizde  çok zorr gerçekten bazen bende  çok geriliyorum...ama  sabırlı olmak zorundayız  kalp  kırmak  en kötü şey  ama yerinde  de  konuşmak  lazım gerekirse kırmadan...ama  çok zorr gerçekten..sizi çok iyi anlıyorum bebeklerimizin iyi bakılması için katlanıyoruz...bir de siz   anladığım kadarıyla  ayrı evlerdesiniz...bizimkiler farklı şehirde olduğu için  bizde kalıyorlar yani devamlı  gece hafta sonu birlikteyiz....daha da zor  düşünün....Cevaplamak için Üye ol