Babanne ile anlaşamıyorum :(

annekuzu soruyor: 10

bebeğime babannesi bakıyor.
çokta güzel bakıyor.
fakat kendisini çokta övüyor, ben bebeğime şöyle bakıyorum, çoğuğum çok akıllı ona şunu öğretiyorum bunu öğretiyorum.
mesela diyorumki ona ceviz yedir diyorum. 2 gün sonra bana diyoki 'bebeğim neden bukadar akıllı biliyomusun' diyor. 'çünkü ben ona ceviz yediriyorum onun için' diyor.
mesela benim bebeğim bu ara bişeyler konuşmaya çalışıyor ben diyorumki şunu dedi bunu dedi diyorum seviniyorum. babanneside diyoki 'der çünkü ben onunla akşama kadar çene çaııyorum' diyor.
yani sürekli çocuğumu kendi üstüne çekiyor. herşeyi çok biliyor. ben çalışıyorum akşam çocuğumu alıyorum çocuğumla 2 dk oynuyorum sürekli gözü bizim üzerimizde.
yani anlatsam daha neler var.
bu gibi durumda olanınız varmı?

Bu soruyu cevapla


75 Cevap


annekuzu

teşekkürler puzzle

ben hatta dedimki
sabah çok doluydum burada paylaşınca kuş gibi hafifledim yazışınca dedim.
akıl akıldan üstündür.tulay_defne

ponyy bence biraz ağır olmuş yazdıklarınız, annekuzu hiç haklarını yemeden-kv ve kp için sadece rahatsız olduğu şeyleri yazmış. Zaten daha kötü sevmeyen, ilgilenmeyen örnekleri okuyunca rahatladı. 

Annekuzu benim kendi annem bakıyor kızıma sizi anlayabiliyorum böyle şeyler olabiliyor ama takmamak lazım. Hele ki biraz daha büyüsün sizi herkesten ayrı tutacaktır. Akşam eve gittikten sonra her şeyiyle ben ilgilenirim kızımın bunu da anneme "anneciğim sen yorulmuşsundur bu cadıyla bütün gün ben yaparım" diyerek anlatırım.(bir taşla iki kuş hem kızım bana kalır hem annemin gönlünü alırım) Tanıdıklarla konuşurken "annem olmasa ben ne yapardım aklım hiç evde kalmıyor" derim annemin yanında. Surat asarsanız kv niz belki daha da dikleşir, size daha çok batmaya başlar.


annekuzu

evet merdane haklısın,
Annesi yokken neler yedirenler var
o konuda içim rahat k.v dem çocuk bakabiliyor.
benim annem mesela çocuk bakamaz.
ama k.v bakabiliyor. içim çok rahat.


azzraa

Annekuzu sizin çocuğunuza iyi bakılıyor ve siz bunu açık yüreklilikle söylüyorsunuz.Ama şu var kimi insanlar inatlaşmayı sever.Siz yapmayın dedikçe o inadına yapar.İçim rahat çok rahat demişsiniz ve alınmış kv.sonra tabiki rahat olacak o bizim işimiz ne akşama kadar peşindeyiz onun demiş ya bunu söylemekten söylemeye fark var.Burada yazıldığı gibi okursa evet birşey yok.Ama onun ses tonu ve yüz ifadesi nasıl anlaman gerekeceğini sana söyler.Tekrar tekrar allah yardımcınız olsun.İnş en kısa sürede bir çözüm yolu bulabilirsin...


annekuzu

teşekkürler azra

İNŞALLAH oda torun hevesini alır normale döner.
normal abartısız devam eder, galiba dediğim gibi kendi çocuklarına bakamamış hep başkaları bakmış benim eşime ve görümceme. oradan hevesi var.

mesela hazır bebe bisküvisi vermiş birgün.
aranızda verenler vardır ama bizim dr.umuz tarafından yasaklı olduğu için hazır gıdalar biz ona uyuyoruz.
o bebe bisküvisini bebeğin yememesi gerektiğini konuştuk, ben kendim seviyorum bebe bisküvisi çok güzel dedi. bende o zaman sen çayla ye bunu. biz ona kendimiz ayrı pişirelim böyle bir ihtiyacı varsa dedim.
sonra kendimiz tarif bulup yaptık.
zaten bebek yemedi bile. 2 posta pişirdik.
yani öyle bir konu gelincede diyorki ben hayatta bebe bisküvisi vermem verdimmemde kim bilir hangi yağlarla yapılıyor diyor komşulara benim yanımda.
yani kendisi vermemiş gibi.
yani mesela orada diyebilirki annesinin dedikleri ni yediriyorum falan bişey demiyor.

nakbulut

Bence bebeğinize iyi bakıyor ve sizin uyarılarınıza dikkat ediyorsa gerisine takılmayın. Sonuçta belli bir yaşta hiç bir karşılık beklemeden yeniden bebek büyütüyor, sizin uyarılarınızı kendisi düşünmüş gibi yaparak bir şekilde tatmin oluyor, hatta mutlu oluyor belki, onun açısından baktığımızda hakkı var diye düşünebiliriz. Güvenip bırakabiliyorsunuz ya, kendini nasıl överse övsün, boşverin. Siz kendinizi biliyorsunuz sonuçta, o da sizi biliyor :)


nakbulut

Bir de sırf onlara söz verdiniz diye çalışıyorsanız yanlış yapıyorsunuz bence. Çalışmadan da bir şekilde idare edebilecek durumdaysanız bebeğinize kendiniz bakmalısınız bana göre. Kimse neden çalışmıyorsun da bebeğine kendin bakıyorsun diyemez size. Dese bile bu çok çarpık bir zihniyettir ve sizi bağlamaz. Hiçbir şey bir çocuk büyütmekten daha önemli değildir. 


annekuzu

ya keşke bana deseki k.v ben artık çocuğuna bakamıyorum kendin bak dese :)
dese dünyalar benim olur :)firis

çalışma mecbur değilsen....ayrılamıyormusun işinden


nakbulut

Ama neden ondan bekliyorsun ki? Çocuk senin, ayrı kalamıyorum, vicdanım rahat değil dersin, kim ne diyebilir? Cevaplamak için Üye ol