Babanne ile anlaşamıyorum :(

annekuzu soruyor: 5

bebeğime babannesi bakıyor.
çokta güzel bakıyor.
fakat kendisini çokta övüyor, ben bebeğime şöyle bakıyorum, çoğuğum çok akıllı ona şunu öğretiyorum bunu öğretiyorum.
mesela diyorumki ona ceviz yedir diyorum. 2 gün sonra bana diyoki 'bebeğim neden bukadar akıllı biliyomusun' diyor. 'çünkü ben ona ceviz yediriyorum onun için' diyor.
mesela benim bebeğim bu ara bişeyler konuşmaya çalışıyor ben diyorumki şunu dedi bunu dedi diyorum seviniyorum. babanneside diyoki 'der çünkü ben onunla akşama kadar çene çaııyorum' diyor.
yani sürekli çocuğumu kendi üstüne çekiyor. herşeyi çok biliyor. ben çalışıyorum akşam çocuğumu alıyorum çocuğumla 2 dk oynuyorum sürekli gözü bizim üzerimizde.
yani anlatsam daha neler var.
bu gibi durumda olanınız varmı?

Bu soruyu cevapla


75 Cevap


opposition

Çok değil, birkaç ay sonra çocuğunuz yürümeye başlıycak, tabi babanne de peşinde koşturucak, sonra evde sıkılmaya başlıycak, yaramazlıklar, kırılan dökülen eşyalar, 2 yaş krizleri... :))

merak etmeyin fazla dayanamaz, yorulur kadıncağız, siz de o zaman annecim allah razı olsun en zor zamanlarını geçirdin, ama artık kreş zamanı geldi, onun için daha faydalı evde sıkılıyor deyip kreşe verin. İlk başta yarım gün, öğleden sonra yine babanesi alsın ilgilensin ki özlemesin.

tabii ki babanne bakması bakıcıdan iyidir de bence tek problem bakıcı siz ne derseniz onu yapar, yapma dediğinizi yapmaz, ama anane-babanneler he der yine yapar :))

Allah sağlık versin, herşey hallour. Bu arada işi bırakmayın bence :))masald

Eşimin ailesiyle aynı apartmanda oturmamıza rağmen bebeğini tanımadığı birine emanet etmek zorunda kalan bir anne olarak şanslı olduğunuzu söylemek istiyorum.  Çocuklar sevgiyle,şefkatle büyür..Babaanne eminim sevgisini ve ilgisini fazlasıyla gösteriyordur.Gözünüzün arkada kalmaması çok güzel..Şöyle düşünün derim; İnsan kendi annesiyle bile yeri geliyor anlaşamıyor, düşünceler ters gelebiliyor.Elbette anlaşamayacağınız,ters düşeceğiniz şeyler olacak çok normal bence..Siz onun dediklerinin peşine düşmeden 'evet annecim zaten benim oğlum çok şanslı senin gibi bir babanesi olduğu için' gibi bir yaklaşımla bu davranışından ötürü utanmasını sağlayarak size karşı tutumunu değiştirebilirsiniz diye düşünüyorum. İnanın yerinizde olmayı isteyecek çok anne tanıyorum,onlardan biri de benim...


nadia

Çocuğunuza babaannenin bakmasının size bir çok getirisi var, bakıcı gibi maddi yükü yok, gözünüz arkada kalmıyor vs. Ayrıca onun için de çok zor olmalı, biz bu yaşta kendi çozuklarımıza bakmaya dayanamıyoruz, yoruluyoruz, onun için ne kadar zordur. Bu durumda ya yaptıklarını kabulleneceksiniz, ya da bakıcı tutacaksınız bu kadar basit. Benim kızıma bir süre anneanne-babaanne dönüşümlü baktı, baktım bir süre sonra her şey bana batıyor, bakıcı tuttum. Onun da başka eksileri var tabi, hangisi sizi mutlu edecekse onu yapmak lazım


mihri79

kv sevmeyen biri için sinir bozucu şeyler ama diğer taraftan bakmaya çalışırsanız eminim çok huzurlu bir hayatınız olur. mesela kv kendi anneniz olsaydı yaptığı şeyler zorunuzamı giderdi hoşunuzamı?burdan başlanabilir balış açınızı değiştirirseniz kendi kendinizi yıpratmazsınız,çünkü olan size oluyor ve bir süre sonra eşinizle ilişkinize yansır. aynı şekilde anneniz davransa ve eşiniz şikayet etseydi eminim zorunuza giderdi. anne deme meselesinede takılmayın, çevremdeki bakıcıların hepsine anne diyor çocuklar, kızımın kreşinde 0-2 yaşlar bile öğrt anne diyorlar,bunda bişey yok. umarım herşey sizin için güzelleşir:)
Cevaplamak için Üye ol