bir yaşında bebek anneden kaç gün ayrı kalabilir?

mugmela soruyor: 5

TASINMA VE TATILDEN DONMEYEN BAKICI SORUNLARI İLE UGRASIYORUM.BEBEKLERİMİ ANNEANNELERİNE GÖNDERSEM 5GUNLUGUNE PSİKOLOJİK OLARAK NEGATİF ETKİLENİRLER Mİ? 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


anneyazar

Bunun cevabını en iyi sen verirsin bence. Kendi icine sor ve doğru hissettiğini yap.


ozgu_naz

katılıyorum cevaba ben de. ben olsam bırakamam derim şartlardan ötürü emiyor çünkü. sizin durumlar nasıl en iyi siz yorumlarsınız .ama gene de söylemeden geçemiycem çok bebekler annesi


burcaksahin

Arda 11 aylıkken 4 günlüğüne  yurtdışına tatile gitmiştik eşimle. Anneannesinde ve kuzenleri ile birlikte oldugu için bizi hiç aramamış, herhangi bir huzursuzluk yaşanmamıştı. Tabi biz o zaman emişmiyorduk. Bu önemli bir kriter, sizi bilemiyorum.

Döndüğümüzde gülümsemiş ve oyununa devam etmişti. Zaten koala gibi bana yapışık yaşayan bir oğlum olduğu için aynı şekilde devam etmiştik.

Çocuklarınızı siz tanırsınız. Siz taşınma işleri ve bakıcıyla ilgilenirken huzursuz anlar yaşarsanız, ondan etkilenebilirler bile. Anneanne için zor olmayacaksa "ben" deneyebilirsiniz derim.


ozlemdevrim

Çocuk psikiyatristi bir arkadaşım var..Benzer bir soruyu ona 1.5 yaşındaki kızından yurtdışı seyahat nedeniyle 5 günlüğüne ayrılacak olan bir arkadaşım için sormuştum..Mümkünse ayrı kalmasınlar, önermiyoruz demişti..Onlar da tatil için düşündükleriiçin bu seyahatiiptal etmişlerdi..Arkadaşım emziriyor mu diye bile sormadı bana açıkçası, gerçekten mecbur değillerse bırakmasınlar demişti..


kuzununannesi

bende tam 12 aylıkken, üstelik dogumgunune denk gelen bir dönemde, eğitimden dolayı 4 gün ayrı kalmak zorunda kalmıştım, gercekten çok zordu, onun içinde benim içinde.. ama malesef kaldığım yer onun için uygun değildi, hijyen şartları, vs vs çok kötüydü, mecburdum ondan ayrı kalmaya.. doktor tanıdıklarımızda kesinlikle ayrı kalmasın, yiğiti geri göndermesin dedilersede, orada onunla yapamayacağım, onu koruyamayacağım ve hatta belki hasta edeceğim korkusuyla geri göndermiştim.. küçük bebeklerde zaman kavramıo olmadığı için anlatsanız bile anlayamıyorlarmış. 4 gün sonra geri gelicem desem beni anlamayacaktı yani.. annenin onu terkettiğini düşünerbiliyorlarmış.. ve size 4 gün gelen süre onlara 4 yıl gibi gelebiliyormuş.. benim size tavsiyem, çok mecbur değilseniz eger bırakmayın..

döndüğümde oğülum benim yüzüme bakmadı 1 saat kadar, sonrasındada çok yabani davrandı, haklı olarak.. 4 saat felan nazıyla uğraştım kuzumun.. kim bilir o minicik kafasından neler geçirdi.. hala içim sızlar.. doğumgününde herkes yanındayken ben olamadım, onu 4 koca gece yalnız bıraktım diye.. kaldığı yer çok güvenilirdi, annannesinde kaldı.. o konuda içim rahat ama annesinden ayrı kalmasını ona anlatabilmem mümkün değil..Cevaplamak için Üye ol