Tuvalet eğitimi doğru zaman ?

sunny soruyor: 2

Tuvalet eğitimi konusunda sizler neler yaptınız ?

Sitedeki linkleri okudum kısmen, bezsiz bebek akımı var ama bir yandan da pedagag lar kaka için tuvalete oturtmanın ruhsal açıdan zararlı olacağını çocuğun kakasını vucudunun bir parçası sandığını ve tuvalete düştüğünde organını kaybettiğini düşünmesine yol açacağını söyluyorlar ısrarla. Bu durum da o dönemin hasarlı olarak kalmasına ve ileride kişiliğini kötü olarak etkileyebileceğini belirtiyorlar.

Bu durumda kaka olayından kurtulmak için çocuğun zarar görmesini istemiyorum. Benim kızım kaka zamanı kendini çok iyi belli ediyor. Sizce ne yapmalıyım siz ne yaptınız ?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


papish

bence erken uzun bir dönem zaten belli ediyorlar ama bu hazır olduğunun işareti değil bence..çok kişiden duydum erken eğitimde geri dönüşler çok oluyormuş ve zor oluyormuş..benim oğlum geçen sene bu sabahlar o kadar çok belli ediyordu ki..herkes baskı yaptı tembellik yapma öğret diye ama ben bekledim..sonra bir dönem yavaşladı..şimdi ise üç günde hallettik diyebilirim..gece hariç tabi;)..ama tuvaleti öğrensin arada oyun gibi gidin ama o isterken..yani bence;)..


selencem

Ben de 2den sonra verecegim egitimi, seneye yaz.



Cevaplamak için Üye ol