hamilelikte araba kullanmak??

sissi soruyor: 3

merhaba anne ve anne adaylari..
beni nerdeyse erken doguma sürükleyecek kadar strese sokan bir sorunum var suan..rüyama bile girdi:(
ehliyet sinavini hamile kalinca sallantiya almistim,ilk aylarda yatmam gerekiyordu cünkü..sonrasindada tatildi,tasinmaydi derken uzadida uzadi..dün okuldan aradilar ve sinava girmezsem kaydimin yanacagini söylediler..sürem dolmus cünkü..
e suanda 35.haftamin icindeyim..sürüs derslerine girip ehliyeti almam nerden baksam 3 haftayi alir..(yurtdisinda oldugumu söylemek isterim,cünkü Türkiyede olaylar biraz daha farkli isliyor sanirim)
sorun su ki,bu kocaman göbegimle yapabilir miyim?ayni zamanda ehliyet sinavida olsa stresli bi durum sonucta,adi sinav..bu bebege sikinti verir mi?
bebek dogduktan sonra yapsam hem sürem bitiyor,hemde bebegi birakacak kimse yok..:(
bu konuda fikirlerinize ihtiyacim var,hemde en acilinden...

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


sissi

sogukkanliyimdir aslinda,teorik dersleri alirken pratik dersleride almistim ve cok kolay alabilecegimi söylemisti egitmenim..
ben bi alayim su ehliyeti kesinlikle en sagdan ve 20 ile gidicem söz :))


adakizinguncesi

MErhaba,

BEnde doğumdan bir hafta öncesine kadar araba kullanmıştım.39+6da doğum yaptığımı düşünürsek 38. haftada bıraktım. gayet rahattım araba kullanırken , bebeğime sıkıntı vermemek için güzel bir müzik acıp onu dinliyor baska bir seyi umursamıyordum. eğer şansın varsa eşinle birlikte gece geç saatlerde alıştırma yapın. boylece sınav stresin azalır. ben o şekilde kullanmayı öğrenmiştim:)

Allah yardımcın olsun.


tuba_bAraçta mutlaka emniyet kemeri kullanmalısınız; ancak araç emniyet kemerinin bel kemeri karın üzerinden geçmemeli ve yolculuk sırasında asla pozisyon değiştirmemeli. Aksi taktirde karın üzerine baskı yaparak düşüklere sebep olabilmekte. Bu nedenle uzmanlar HAMİLE EMNİYET KEMERİ kullanılmasını önermekle birlikte, bazı ülkelerde yasal zorunluluk.  Hamile emniyet kemerini hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren kullanmanız önerilmektedir.

Hamile emniyet kemeri ile ilgili  bölümde detayları yazmıştım, ilgilenenler için....
Cevaplamak için Üye ol