Ameda lactaline göğis pompası

zeynepzeyzey soruyor: 4

Merhaba. Bebeğim memeyi reddediyor etkili bir  alıp sütümü korumayı istiyorum ameda lactaline önerdiler kullanıp memnun kalan var mı acaba? Bir de sağarak süt arttırmak mümkün müdür?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


aleynaa

Bebeğinle ten tene temasın olmadığı için sadece sağmak sütü azaltır. Bebeğin emdikçe süt üretimi de devam eder sağmak her ne kadar emmeyle aynı gibi görünsede psikolojik olarak süt üretimi gün geçtikçe azalacaktır. bebeğin de memeni emmesi lazım bebeğini tekrar göğüsüne alıştırman daha iyi olur. ben bebeğim yoğum bakımdayken avent'in süt sağma makinesini kullandım. çok da memnun kaldım.


emineaslihan

Benim kızım hiç emmedi on aylık hala sagip veriyorum. Miktar sanırım  biraz annenin psikolojisiyle alakalı zira çok yorucu bir iş. ( Benim kızım Prematüre doğdu o yüzden sekiz ay sadece anne sütü aldi ) Ben medela swing kullanıyorum çok çok memnunum. Öncesinde lansinoh kullandım ve süt sagmaktan nefret ettim diyebilirim. Daha sonra medela kullanınca çok rahat ettim.  


zeynepzeyzey

Emineaslihan hanım maşallah diyorum emzirmek sağarak vermekten çok daha kolay siz zor olanı başarmışsınız. Takviye mama alıyor mu bebeğiniz? Sağma periyodunuz nasıl?


emineaslihan

Daha yeni yeni Aptamil vermeye başladım. Çalışmaya başladım ayrıca geceleri çok sık uyanıyor biraz mama tutsun içini diye günde bir kez veriyorum geri kalanı yine anne sütü ve ek gıda. Genelde hedefim her dört saatte bir sağmak. Ama gece uykuma yenilip kalmadigim oluyor işteyken iki defa sagiyorum siz evdeyseniz daha randimanli sagabilirsiniz. Cevaplamak için Üye ol