Ferro sanol kan damlası kullananlar

ebruisinefe soruyor: 7

merhabalar.bugün 4.ay aşımız olduk ferro sanol verdiler  kan damlası kilomuz 6.300gr .Sağlık bakanlığının verdiği ilaçlar malum Kullananlar var mı beni bilgilendirir misiniz.?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


msasa

Bize santafer verdi dr fakat kan tahlilinde hemoglobini 10 cikti onun icin verdi herkese veriliyor mu bilmiyorum


ema_emine

Kullanır mısınız kullanmazmısınız bilmem ama; dişlerine dikkat edin derim leke bırakıyor ve çürüğe neden oluyor.


bbade

Onemli olan saglik ocaginin bedava verip vermemesi degil bebeginizin bu damlaya ihtiyaci olup olmadigi.

Bebek hemsirenizden israrla koldan kan almasini isteyin. Cikacak sonuca gore damlayi kullanmaya baslayacaginizi belirtmeden gecmeyin.

Belki cocugunuzun kan degerleri normal seviyede. Ve siz gerrksz yere ilave ilac vereceksiniz.

Bizim saglik ocagi parmaktan olcum yapiyor ve sonuc yanlis cikmisti. Israrla koldan isteyin. Buyuk ihtimalle yapmayacaklar tahlili :) o zaman herhangi bir saglik kurulusundan talepte bulunun. Dusuk cikarsa kullanin.

ogluma da kziima da saglik ocaginin verdigi d vitaminini kullaniyorm.


sefemu

kan tahlili yaptırmıştım.. gerekli görülmedi kullanmadım..


bellroad

bize de otomatık verdiler tahlil yaptırmadan, 1 ay verdim hem kabız hem istemiyor icmek. doktoruna sordum gerek yok dedi ve kestik. 14 aylıkken kan tahlılı yaptırdım demir depoları iyi cıktı. otomatik vermeyın derim ben de.


munisal

ben kullanmadım.9 aylıkken de tahlillerinde demir sorunu çıkmayınca hiç kullanmamaya karar verdim. SOnra gittiğim doktor kabız oluyor çocuk dedim (ki sadece bir kez 3 damla vermiştim) o da kullanma o zaman dedi.


ebruisinefe

Çok teşekkür ederim deneyimlerinizi paylaştığınız için.Tahlil falan hiç bahsini bile açmadılar sdece verdiler ne kadar kullanıcaz dedim 1 yaşına kadar dediler.Henüz vermedim doktora gitmeden ve sormadan da vermeyi düşünmüyorum.Kabızlık kakada renk değişikliği iştahsızlık hepsi olabilir miş söylediler.Cevaplamak için Üye ol