8 aylıkken yere bastırma, yürütme

lucem soruyor: 8

Merhaba,

Oğlum 8,5 aylık, 2 haftadır istemediğinde kendini dik tutarak mama sandalyesine oturmayı vb reddediyor ve yere inmek istediğini beden diliyle gösteriyor. Aile üyelerinin de çok hoşuna gitti bu dikilme durumu, ayaklarını yere bastırmalar, yürütmeye çalışmalar başladı. Erken mi değil mi, bir zararı olur mu, ne dersiniz?

Sevgiler...

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


guta

Merhaba. Benim de oğlum 8.5 aylık. 6 aylıktan beri kendisi koltuklara tutunup kalkıyor, o şekilde bütün evi geziyor. Doktorlar genelde bastırmayın derler ama çocuk kendisi kalkınca yapacak bir şey yok. Oturttuğum anda kalkıyor hemen. Eğer sizinki kendisi kalkmıyorsa bence çok bastırmayın, zaten çok yakında kendisi yapacaktır. 


bellroad

7 aylıktan itibaren surekli otur oglum modundaydık, ozellikle yaptırmayın bence icgudusel kalkmak istiyorlar ama hep oturmasına yonelttim ben, kasları daha yurumeye uygun gelisimde değl. 8.5 aylık sıraladı bizimki.


berlindenbirseda

Bizim aile uyeleri de bana kiziyordu elinden tutup yere bastirmiyorum diye, ama kendi beceremiyorsa ellerinden tutup adimlatmak dogru degil kas gelisimi acisindan. Ben tum israrlara karsin yapmadim, bizimki 9 ay gibi surunmeye basladi. 11,5 ayda ancak emekledi, neredeyse 15 aylikken de ancak tam olarak yürüdü. Gec olsun guc olmasin ☺


hulyakon82

benim oğlumda 10,5 aylık ellerinden tutunca evi geziyor ama kendi tutunup kalkmıyor sıralamıyor, biraz geç olucak sanırım yürümesi doktorumuzda zaten o oturmak isteyince oturur, isteyince beden diliyle anlatır o yüzden bir kalıba koyamayız dedi, yani her çocuk farklı olabilir.guta

Hulyakon, geç yürüyecek diye düşünmeyin bence. Benim büyük oğlum da 10 aylık emeklemeye başladı, tam 1 yaşında yürüdü. 

Küçük oğlum 6 aylık sıralamaya başladı ama bence o da 1 yaş civarı yürüyecek. Kimi bebek geç başlayıp, hızlı hızlı yürümeye başlıyor. Sonuç olarak hiçbir şey farketmiyor :) Hatta bence daha iyi, 6 aylık sıralamaya başlayınca, tam dengesi de olmadığından pat küt bütün gün düşüyor :) 


bbade

Ogluma ne destek vererek oturtmaya calistim ne elinden tutarak yurutmeye.

Vakti gelince yapacak zaten her seyi. Siz 24 saat yurutseniz bile o cocuk yurume yeterliligine gelmediyse yu ru me ye ceekk.

Cok cektim ben kaynanamdan bu yuzden. Guya kaynimi o 6 aylikken yurutmus.


sinemmom

kızım 8 aylıkken sıraladı.10 aylıkken yürüdü.bence kendi haline bırakın..


bayselif

Ben 9 aylıkken yürüyen bebek tanıyorum. Oglum 11 aylık yürüdü ama 8 aylıktan itibaren destekli yürüttük , yürümeye karsı hep hevesliydi , sırtımız belimiz tutuldu o yürüyecek diye.
Bence cok erken bir zaman değil yani yere basması icin.


Cevaplamak için Üye ol