Kansızlık ilacı ve grileşen dişler.

cumbayildiz soruyor: 7

kızım 20 aylık uzun süredir devam eden bir kansızlığı var ileri düzeyde değil . ilaç kullanıyoruz. Ferro Sanol B. hergün 1 ölçek ancak ilacı içtikten sonra dişleri gri renge dönüştü suyla birlikte verdim ama değişen birşey olmadı.merak ettiğim konu ilacı bırakmak istemiyorum kansızlık önemli ancak görüntü o kadar rahatsız edici ki ayrıca dişlerine birşey olur korkusu yaşıyorum. geçer mi bilmiyorum.dayanamıyorum yapabileceğim birşey varmıdır?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


mert_mert

dişlerini fırçalayın veya tülbentle silebilirsiniz.ama ilacı bırakınca 1 ay içinde geçiyor.bizde 3 4 ay kullandık bayağı gri olmuştu hatta füme :) bir iki kere karbonatlı tülbentle sildim sonra fırçaladım geçiyor ama ilacı kesmeyin.


benjamin2010

Bizde de aynı renklenme oldu,ilacı bıraktıktan sonra kendiliğinden geçti,üzülmeyin.


alidenizzz

aynen ben de ilacı bıraktıktan sonra geçti hi,çbişey yapmadım


ema

Bizde de aynı durum mevcut ama ilacı bırakmayı düşünmüyorum kansızlık daha önemli bence...


Ezgi_MertBora

Başka demir ilacı deneseniz? Ferromixin, floradix? Bunlarda paraben de yok. Doktorunuzla konuşun dilerseniz, alternatif demir takviyeleri mevcut


ipekkusgoz

Floradix de boyuyor.Şu an diş diplerinde kaldı sadece.Tamamen geçecek mi ben de merak ediyorum. Ama pipetle içirmeyi deneyin.Ben geç öğrendim bu ipucunu:)


tuntibo

Ferrum çok fazla boyamıyor. Bizimkini de Ferro Sanol çok boyayınca, doktorumuz Ferrum a geçirdi. Uzun süreli kullanımlarda bırakınca geçmesi biraz daha uzun zaman alıyormuş ama dişçi ile görüştüğümüzde biz onu düzeltiyoruz siz hiç merak etmeyin, ilacı kullanmaya devam edin demişti.Cevaplamak için Üye ol