Robeez Ayakkabı Temini

NeslihanOz soruyor: 10

Merhabalar,

Benim kızım 14 aylık. Kızıma değişik şık ayakkabılar almak istiyorum.
Daha önceki yazılara okudum, genelde herkes robeez ayakkabıdan memnun. Hepsiburda.com dan sipariş veriliyor demişsiniz, ben bu sitede inceledim fakat bu ürüne rastlamadım. 
Robeez ayakkabıları nasıl temin edebilirim? Bu ayakkabıları kullanan var mı? Görmeden sipariş vermek istemiyorum?
Ya da başka hangi marka ayakkabı kullanmamı tavsiye edersiniz?

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Merhaba. Bende birkaç çift Robeez ayakkabı var, satış olursa daha çeşitli ve değişik numaralardan da getirteceğim. Oğluma kullanıyorum. Patiklerini ve mini shoez olarak geçen tabaı su geçirmez hem ev hem dışarıda giyilmesi için üretilmiş olanlarından kullandık ama tabi yeni yürümeye başladığından süs gibi kullanmış olduk. Tredz serisine yeni geçtik, artık dışarıda rahat rahat yürüyoruz. Patiklerinden evde hala kullanıyorum. Burada benim sattığım fiyatın 2 katına satıyorlar hem netten hem de bizzat mağazasına gidince gördüm. :)

Sizin kızınız için hangi tipten düşünüyorsunuz? Herhalde 16-20 ay düşünürsünüz, değil mi?

Yukarıda peyibal'ın verdiği linkte ayakkabıların linkleri var. Fakat kızlar için 18-24 ay patikler var, onların linki orada yok.

Sahibinden.com'da kullanıcı adım irmakyagmur. Sahibinden.com'da Robeez yazarak da ilanlarıma ulaşabilirsiniz.

Sevgiler...
Ayşegül

NOT: Robeez'i diğerlerinden ayıran özellik bilek arkasından lastikli olması, bu sayede ayakkabı çocuğun ayağında kalıyor, hafif bolluk yürümesini engellemiyor, çıkarmak isterse çıkaramıyor. Ayrıca tüm ayakkabıları gerçek deriden imal ediliyor.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Bilgisayarımdan fotoğraf koymaya çalıştım ama beceremedim maalesef.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Yalnız o sitede Robeez'in sadece patikleri ve mini shoez serisi ayakkabıları var, Tredz (tabanı lastik, dış mekan ayakkabıları) serisi yok. Diğerlerinin fiyatları da benim fiyatlarımdan çok yukarıda. :)


Aysegul_Yagmur_Irmak

Ben sizin yerinize getirtiyorum hihihi. ;) Ben de zaten çok ama çok az karla satıyorum, oğluma alırken sırf keyif olsun diye. :)


Aysegul_Yagmur_Irmak

Her modeli bulmak kolay olmuyor. Renk, tarz, vs. bildirirseniz daha iyi olur. :)Aysegul_Yagmur_Irmak

Ama Robeez Tredz'lerin en büyüğü 23 numaraymış. Sanırım o da ortalama 2 yaş oluyor. :(


NeslihanOz

İlginiz için çok teşekkürler....

O zaman stide ride mağazasında bir inceliyim, çünkü kızım Yağmur'un ayaklarının üzeri biraz etli, tombul, 14 aylık olmasına rağmen 22 numara giyiyor, bu yüzden her ayakkabı olmuyor, ya da güzel durmuyor :)
Hiç değilse orada birkaç model hakkında bilgi sahibi olurum, duruma göre de Ayşegül Hanım size sipariş veririm.

Tekrar haberleşiriz.

Çok teşekkürler,
Neslihan,


Aysegul_Yagmur_Irmak

Rica ederim. O zaman denemeniz en iyisi olur. Zaten ben de 16-20 ay düşünürsünüz diye tahmin etmiştim, galiba öyle olacak. Mutlaka mağazada deneyin ama, en azından sipariş vermek isterseniz hangi ay grubundan sipariş etmemiz lazım onu bilelim.

Benim oğlumun adı da Yağmur, onun da ayakları biraz taraklı gibi, neyse ki önceden aldığım 12-16 ay için aldığım Robeez'ler oluyor.fatos

Merhaba Irmakyağmur,

Ben haftasonu oğlum için ayakkabı aradım ama içime sinen bir tane bulamadım. Buradada bu konuda yazışma görünce sahbinden.coma baktım.Çok şekerler gerçekten. Oğlumun şuan 17 numara adidas patikleri var ama ayağında tutmuyor. Galiba birazda küçük gelmeye başladı. 18 numara aradım ama bulamadım. Sizin 19 numara hoşuma gitti ama acaba büyükmü gelir? Tecrübeli bir anne olarak ne dersiniz. Birde Limangodan Stride Rite Dylan/w Geniş Kalıp Deri-Nubuk brown-orange O33J0038 - 19..5 numara sipariş etmiştik. Gerçi henüz elimize geçmedi. Çokmu yakın olur numaraları? Patikler uzun süre kullanılabiliyor mu?


Aysegul_Yagmur_Irmak

Merhaba fatoş. Ben Ayşegül. :) Şimdilik oğlum Yağmur'un ve 4,5 ay sonra da kızım Irmak'ın annesi. :)

Şimdi gördüm sahibinden.com'daki mesajını, kusura bakma. Robeez'in kalıpları çok güzel, yani 9-12 yazıyor ya gerçekten de ayları tutuyor. Şimdi düşünüyorum oğlum ne zaman 19 no giymeye başladı, 9 aylıkken falan. Hatta geçenlerde evde halıları temizliyorduk halı yıkama makinasıyla, deri patikler su geçirdiğinden ayakları ıslandı, ben de 19 numarayı giydirdim, çok rahat olmamıştır ama çok da sıkı olmadı, oysa ben de küçülmüştür diye kenara koymuştum.

Çok pufidik ayakları yoksa, yani taraklı değilse, oğlumunki orta karar mesela, çok da ince değil, uzun süre giyer. Büyük gelse bile arkası lastikli olduğundan sorun olmaz. Zaten bebeklerin ayakları çok hızlı büyüyor, çoraplardan fark ediyorum, sen de fark etmişsindir. O yüzden uzun süre giyebileceği bir ayakkabı olması lazım. Tabi yürümeye başladıktan sonra hafif bolluktan ötesi zararlı. Siz düşünün, karar verirseniz haberleşiriz. Adresinize yollarım.

Önümüzdeki kış için de 12-18 ay için deri patiklerden tavsiye ederim. Oğlum o kadar çok seviyor ki koşarak bana getiriyor giydir diye. Sanırım ayakları da çok rahat ediyor, yumuşacık ve sıcacık, çoraplarla kayarak düşmesini de engellemiş oluyor. Şu an elimde yok ama ihtiyacınız olduğunda getirtirim.

6-12 ay için olanı yaz bitiminde kullanmaya başladım yani 8 aylıkken ve 1 yaşına kadar giydi, 1 yaşından sonra da 12-18 olanından kullanmaya başladık.Cevaplamak için Üye ol