9 aylık bebek oyuncakları

dilek80 soruyor: 6

Merhaba,

9 aylık oğlum için eğitici oyuncaklar tavsiye edermisiniz? Ben işteyken babanesiyle oynuyorlar sonra ben eve gelince birlikte oynuyoruz. Hani şöyle çok seveceği bir oyuncak, fiyatı önemli değil şimdilik:-)

Bu soruyu cevapla


6 Cevapyie

kızımın severek oynadığı şu küpleri tavsiye edebilirim; oldukça basit ama hiç elinden bırakmıyor :)

http://www.e-bebek.com/sekilli_oyuncaklar/playskool/playskool_renkli_kupler/PLY-15104

 


esratug

Merhaba Dilek80.

Ben Esra. www.oyuncakariyorum.com sitesinin kurucusuyum.

Sitemiz üzerinden 2 uzman arkadaşım oyuncak seçimi ile ilgili sorulara cevap veriyorlar. 9 aylık erkek bebek için uzman arkadaşımın verdiği cevabı aşağıda bulabilirsin. İnşallah senin için faydalı olur.

Sevgiler,

Esra

Çocuğunuz giderek hareketlendiği bir döneme girmektedir, hazır olduğunda da yürüyecektir. Onu  emeklemeye teşvik etmek için sitemizdeki “Playskool Şirin Kanatlar”, “Tiny Love Beni Takip Et Fiona/Fred” gibi “emekleme arkadaşları” veya “Fisher Price Müzikli Sesli Aktivite Masası”, “Playskool İlk Arabam”, “Fisher Price Eğitici Aktivite Masası" vb. oyuncaklardan faydalanabilirsiniz.

Ayrıca çocuğunuzun düğmesine basınca ses çıkartabileceği, takma çıkartma çevirme vb. hareketlerini yapabileceği oyuncakları seçerseniz etki-tepki ilişkisini kavramasını da desteklemiş olursunuz.  Peluş olmakla birlikte vücudunun farklı bölümlerine basıldığında konuşan ve şarkı söyleyen Fisher Price’dan “Eğitici Köpekçik” de etki-tepki kavramını öğrenebileceği ve dil gelişimini destekleyen bir oyuncaktır. Bunu da tavsiye ederim.

) gelişim özelliklerine göre 6-12 ay ya da 1-2 yaş olarak girip farklı oyuncaklar da seçebilirsiniz. www.oyuncakariyorum.comSitemizden (

Çocuğunuzun oyuncaklarından sıkılmaması için odasında fazla oyuncak olmamasına dikkat edin, alacağınız oyuncakları da sırayla, birinden sıkılınca (birkaç hafta sonra) diğerini vermeniz iyi olacaktır.


MCA

kızım 10 aylık gidip bir sürü oyuncak aldım, masalcı tırtıl, emekleme oyuncakları, şekilli oyuncaklar vs. fakat artık oyuncaklara ilgisi çok azaldı kısa süre oynayıp yine kumanda, kablo, pc, telefon, terlik, kap kacak gibi şeylere gidiyor. artık karar verdim bu kadar oyuncak almayacağım :)


esratug

Merhaba MCA,

Kesinlikle evinizi oyuncaklarla doldurmayın. Gerçek hayatı test edebilecekleri deneyimler yaşamaları  çok önemli  çocukların gelişimleri için. Kap kacakla oynamayı seviyorsa kızınız sizin gözetiminizde kendisine zarar vermeyecek şekilde oynasın tabii ki.

İlerleyen yaşlarında edinin bir tabure. Mutfakta sizinle beraber salata yapsın, limon yıkasın. vs.

Biz de tam bu nedenle sitemizde on binlerce oyuncak satmıyoruz. Gerçekten gelişimlerini desteklemek için seçerek eklediğimiz oyuncakları, oyun materyallerini (boya malzemeleri,kalemler vs., kutu oyunları vs.) sunuyoruz.

Her çocuk kendine has özelliklere sahip olduğu için çocuğunuzun ilgi alanına göre oyuncak seçminizde fayda var.

sevgilerimle,

Esra


benbebe

Bence Oyun hamuru ya da kutu yerleştirme oyuncakları uygundur, işinize yarayabilir, buradan bakabilirsiniz http://kidomoda.com/egitici-oyuncaklarCevaplamak için Üye ol