Pipi sıyrılmalımı,sıyrılmamalı mı??

shantaram soruyor: 10

doktora her muayneye gittiğimizde bebişimin pipisini sıyırıp beyaz beyaz şeyleri temizler.bizede ihmal etmeyin yapın der.geçen gün bi arkadaşımız pipide kızarılık diye soru sormuştu o soruya ceap veren anneler pipi sıyırmayın,sıyırttırmayın falan demişlerdi.ordada sordum ama cevap yoktu.sebebi nedir bilen varmı,pipi neden sıyrılmamalı?ya da sıyrılmalı mı?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


muratefekerem

benim doktorum da sürekli sıyırmamı söyledi.sünneti daha kolay oluyormuş.ben bir ara ihmal ettim temizlememiştim.çocuğun pipisi öyle beyaz şeylerden dolmuştu ki hem çok kötü kokuyordu.oğlum 6 yaşına girecek hala sünnetsiz ve ben sıyırmaya devam ediyorum.


Meowwow

Hiç dokunmadım, Dr 'u elleme dedi. Okuduğum kitaplarda dokunmayın diyor.


Sanemm

Hiç dokunmadım sünnet olurken doktoru (prof'tu) temizledi, ben bizim ihmalimiz mi dedim (yani temizlemem mi lazımdı) hayır dedi. Yani temizlenmesini önermedi. 


elifnazar

kesinlikle ellemem.asla sıyrılmamamlı.(doktoru söyledi)


ceyla

ben ara sıra nazik bir şekilde sıyırılmalı diye biliyorum yoksa bitik olabiliyor.ben ellemeye korktum pek yapmadım ve biraz bitik oldu sünnette sırasında uğraştı dr 
datceken

Bizim doktorumuz asla oynamayın diye tembihledi o beyaz sıvı çocuğun pipisini enf. karşı koruyormuş

İki oğlum var İkisininde altını temizlerken pipisini hiç sıyırmadım


iflah_olmaz

hiç sıyırmadım.ama sıyıranları duyunca dr.umuza sordum.kesinlikle önermedi.doğal haline bırakın dedi.zaten 5 gün önce yeni sünnet olduk bizde:-))


Zekibo

Doktorumuz banyo sirasinda hafif siyirabilir si ndemisti. Ama duzenlisiyir demedi. Arasira aklima gelince hafif siyiriyorum ben. Ama simdi 9 aylik,herhalde dokuz defa yapmamisimdir.CokBilmis

O beyaz seylerden sizde olmuyor mü? Kadınlarda ve kız cocuklarında da olur. Düşdüysem gorulebiliyorsa tuvalet kagidiyla filan temizlenir, ya da banyoda yumuşatın kendisi çıkar. Hani özel takıntısı Okan biri degilse hiçbir kadın açıp da kendi kendini derinlemesine temizlemez. Erkeklerde bu yonde bir farklılık mı var ki? Onlarınkinin özellikle temizlenmesi mı gerekiyor? Ven şahsen insan fizyolojisinde hata olacağını sanmıyorum. O beyazlıkları üretiyorsak, demek ki bur fonksiyonu var. Kulak kırını ve hatta burun icini bile temizlemek tavsiye edilmez.


february

bizim doktorumuz.asla ellemeyin.demişti..her ay kontrole gittiğimzde kendisi temizliyordu..bende hiç sıyırmadım..14aylıkkende sünnet ettirdik...Cevaplamak için Üye ol