reflü

ceren_cagren soruyor: 7

merhabalar benim kızım 6 ayını yeni bitirdi.ama reflüsü hala devam ediyor. 6 aya kadar geçer dediler  ama hala aynı sıklıkla devam ediyor. bebeği reflü olan anneler sizin bebeklerinizin reflüsü ne zaman ve nasıl geçti. Bilgi verirseniz sevinirim.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


tiara

erişkinlerin yemek borusu midelerine açı yaparak girer, böylece yediklerimiz midemizde kalır. bebeklerde 1 yaşına kadar bu açılanma olmaz o yüzden fizyolojik bir reflü olur. 1 yaş civarında düzelecektir muhtemelen.


ceren_cagren

çok teşekkür ederim bayanlar. ama tam olarak ek gıdaya başlayalı bir hafta oldu ondan önce sadece tattırıyordum. ek gıdayı çok yemediği sürece kusmuyor. ama öğün aralarında süt veriyorum ne kadar çocuğu dik tutsamda bu sefer verdiğim sütü kusmaya yeniden başlıyor.


ema

Benim oğlumda doğduğundan bir iki hafta sonra kusmaya başladı halen kusuyor eskisi kadar değil ama.Ne yapsam olmadı bende artık takmıyorum geçer diyorum:))


ceren_cagren

evet haklısınız ama sürekli üst değiştir kussun üst değiştir kussun gün aşırı makina çalıştırıyorum :0))) ee bi noktadan sonra tabi bıkkınlık geldi. neredeyse çocuğun önlüksüz fotoğrafı yok :o)))


ema

Aynı benim yaşadıklarım ceren yanlız değilsin.Ben resim çektirirken önlüğünü çıkartıyom:...)))


zeynep_su

biz d 6. ayımızı bitirmek üzereyiz. ek gıdaya gçeli bir hafta oluyor ve ayı sıkıntıları abartısız ben de yaşıyorum. hatta 2 saat önce emdiğini tekrar çıkardı. evde ne koltuk ne halı kaldı heryer çarşaf eee bir de çamaşır yıkama durumu. ilk başlarda daha bir demoralize oluyordum. şimdi duyarsızlaştım. bir de doktorların vermediği ilaç kalmadı kullandım ama pişmanım artık ilaç ta kullanmıyorum. bir şişe mottilium bitirdik yine aynı kusuyorduk. hatta bir tanesi pilor stenozu diye ameliyat etmey kalktı. yani doktor doktor gezdim. artık kafama takmıyorum. bir gün geçecek inşallah...


ceren_cagren

herkese teşekkür ederim. hepimize allah sabır versinCevaplamak için Üye ol