Sokak Kedileri ve Tensel Temas Üzerine...

ritalar soruyor: 6

sokak kedilerini mıncıklamaya bayılırdım, hala da bayılırım ama aylar gectiki 1 kediyi gönlümce evirip ceviremedim. simdide bebüş war. cırmık almadan ya da almak pahasına acaba ne zaman sokak kedilerine dokunabileceğiz.

beni derinden etkileyen bu problemime yardımcı olacağınıza inanıyorum...

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Yasemina

seni cok iyi anlıyorum Ritalar
bende kedi delisiyim
kapımızın onunde sadık bekcımız Sırma yasar, yazlıktayken beni aylarca bekledi, hamileyken biliyorum hissetti bebegi ama hic terslık yapmadı.
Ben hamileyken egilip kedi oksamaya devam etmiştim
senin donemindeyken de aramı gayet hos tutuyordum bizimkiyle
hatta kızıma yemek yedirirken dun 3 kez de kendısını eve soktum
belki ben biraz geniş oldugumdan, pek mahsur gormuyorum. Ama sevme oksama sonrası bir antibaktriyel jel/sabun + tırnak fırcasıyla derınlemesıne temızlık sart, ve tırnaklarımızı kısa tutmak.

Sevgiler, bol kedili gunler.


kuzey_mania

Kedi ve köpeklerde toz biti die bi sey varmıs...Ben onun astıma yol açtığını okumuştummm


ritalar

her 1 seye yol açarlar. sonuçta çöpten besleniyollar. ama ben yıllardır mıncıkların bu tospaaları ama hiç 1 hastalık bulaşmadı. ama bebişime aynı cesareti gösteremicem sanırım. 8S


annevebebis

Sokakta bazen öyle temiz kediler oluyor ki, işte onlarda bu mıncıklama hissinizi tatmin edebilirsiniz :) Bebeğiniz de kedileri görünce çığlık atacak kadar büyüdüğünde uysal ve temiz kediler bulursanız onlara ufak ufak dokunmasına izin verebilirsiniz. Bizim de sokaklardaki baş eğlencemiz ve mutluluğumuz kediler. Köpekleri daha ellemedik, muhtemelen ellemeyiz de. Ama kediler başka :) Elledikten, sevdikten sonra da, güzel bir el temizliği, tamamdır!


balbocegim

benim kızımda kedilere köpeklere bayılıyor. kedi görünce hemen gel pisi pisi hareketini yapar ve söylemeye çalışır. burda bi kedi var. boz kedi cinsinden. sokağa her çıktığımızda onu görüyoruz.  ben ukraynada yaşıyorum. burdaki kediler hiç kaçmıyor. kızım hemen yanına gidiyor dokunmaya çalışıyor. ben izin versem dokunacak. ama bende hijyenden dolayı izin vermiyorum.korkuyorum.kediye ben git diyorum ama nafile. bize daha çok yaklaşıyor. burdaki kediler de bi başka yani :)


ritalar

parkta kum havuzunda da oynaycak sonucta. kediler oraya da pisler aslında. gözetim altında kedi sevdirip sonra ellerini silmek lazım belki.

peki ne ile silmeli acep?  en iyi el dezenfektanı nedir ki yawrucaklara uygun???Cevaplamak için Üye ol