yatağına nasıl alıştırabilirim?

sdgknpk soruyor: 4

benim kızım 17 aylık ve bi türlü odamızı ayıramadık.hala emziririyorum ve gece çok sık uyanıyo bu normalmi? yatağına nasıl alıştırıcam bişeyler önerirseniz sevinirim

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


nihal58

aynı dertten muzdaribim bizimkide bizim yatakta yatıyor ve geceleri emiyor, nisanda 18 aylık olacak ve memeden kesmeyi düşünüyorum o zaman sanırım daha kolay geçer odasına. bir arkadaşım öyle yaptı memeden kesti ve çocuk şimdi kendi odasında yatıyor.
başka nasıl yapılır bende merak ediyorum açıkcası


hayatto

Bende önceleri emzirdiğimde aynı odadaydık . Emzirme işi bittikten sonra odasını tamamen ayırdık , bebek yataklarını kaldırdık ve tek kişilikte yatmaya basladı . zaten elini kolunu parmaklıklara carpmaya baslamıstı.  Uykuya dalmadan önce kitap okuma rutini gibi birseyler olusturabilirsiniz bizim gibi. Birde odasına sevecegi birsey alın bu asamada . Biz İkeadan pembe papatya bir gece lambası almıstık . Bayılıyor ona . Odaya girince anne Çİİ aç diyor , sonrada kitap faslı , sonrası uyursa ne ala , uyumazsa gece  maratona devam , ama hep kendi odasında..


volkanil

merhaba,

İlk önce gündüz uykularını yatagında alıstırabilirsiniz, zamanla da gece uykularını...Bir de yine sizin odada yatagında yatar ama iyice daldıktan sonra kendi odasına yavasca götürebilirsiniz..Boylece etap etap odasına ve yatagına alısacaktır.


dnz81

ben deniyorum bizim yatağımızda uyuyup dalınca kendi odasına götürmeyi. ama tam yatagına eğilirken başlıyo ağlamaya. irtifa kaybettiği an tamam.. geçmiş olsunCevaplamak için Üye ol