bir türlü doymuyor :(((

cassiopeia soruyor: 10

Ne yapacağımı bilemiyorum saatlerce emziriyorum sütüm de var Allaha şükür sadece uçları çok acıdığı için slikon uç kullanıyorum ama yavuz alp bir türlü doymuyor dayanamayıp en sonunda biraz mama veriyorum.tabi benim emip uyuyup uyuyup tekrar ağlamaya başladıktan sonra mamayı verince rahatlayıp uyuyo bir iki saat sonra yine aynı sendrom her seferinde ağlıyorum hergünüm ağlamakla geçiyo siz bunun gibi bir durum yaşadınız mı?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


Kuzeytu

Uçlar yara oluyor ve çok acıyor maalesef her anne gibi iyi biliyorum :) Ama bence silikon uç çok engelliyor emmesini. Sütü emdigine emin misin? Ben o uçlardan hiç haz etmedim kullanmama da gerek kalmadı gerci çok şükür de.

Ama ben uç kullanmadan tekrar denemeni tavsiye ederim acın coksa sagıp vermeyi deneyebilirsin. Boylece ne kadar içtigini de gorursun. Bir pompan var degil mi? Çünkü bu dönemde sağmak en güzel agrı ve acı çözümü. Bebegin de mam almasına gerek kalmasdan senin sütünü alır. :))


babu

yanlış anlamıyorum bebeğiniz 4 günlük değil mi? öncelikle tebrik ediyorum anneliğinizi. :) emzirmek çok çok zor başlarda, üzülmeyin. hepimiz pek çok sorun yaşadık, hepsi geçiyor.

sütünüzün var olduğuna eminseniz mama vermeden önce başka şeyleri deneyin bence. süt varsa ve düzgün emerse onla doyar:
- silikon uçtan tam ememiyor olabilir. ağzının kenarında süt oluyor mu mesela? sizin sütünüzü yeterince aldığına emin olun.
- belki doymuyor değildir, emme içgüsü tatmin olmadığından sürekli emmek istiyordur. bizde o durum vardı, dr verme dediği halde emzik vermiştim. (ama mama vermeyince açlıktan uyanıyor, mama verince uzun uyuyorsa emmekle ilgili bir sorun var demektir)

simdi aklima gelenler bunlar. illa mama verseniz bile biberonla vermemenizi öneririm. memeyi bırakabilir sonra. anne sütünü kaşıkla verebilirsiniz. ben medela'nın soft cup adlı ürününü kullanmıştım bu amaçla. (bizde süt vardı ama emme sorunu da vardı başta, o yüzden kaşık desteği yaptık, sonra hepsi gçti, şu an 15 aylık ve hala emip duruyor. merak etmeyin geçecek.)


turkuazz

sevgili yeni anne,hic gecikmeden emzirme danismani beyhan hanimla gorusun.icinizi cok rahatlatacak.isterseniz size numarasini bulayim.


turkuazz

sana ozelden no.sunu yazdim.aramani siddetle tavsiye ederim.


cassiopeia

evet ağzının kenarında süy oluyo dokunsan süt akıo zaten o çekişle gelmemesi imkansız.turkuazz arıyorum ama açmıyorilal

öncelikle tebrikler...sağlıklı ve şanslı bir ömrü olsun bebeğinizin...
ilk günler gerçekten böyle zor oluyor. 3 saat boyunca ağzında tuttuğunu ve bırakmadığını bilirim...
doğum sonrası hormonlardan kaynaklı anne hassas oluyor..Bir geçiş bu.Ağlamalarınızın büyük kısmını buna bağlayıp rahatlatın kendinizi.
Bebeğiniz şuanda sizi kendi vücudunun bir paçası sanıyor.Memede olma dürtüsünüde daha çok buna bağlayın.
henüz memeyi bile nasıl tutacağını bilemiyor.sizde henüz çok yeni bir annesiniz.Sadece ucunu değil kahverengi bölgeyide almasını sağlayın...acılarınız hafifleyecektir.Eğer çatlak varsa özelden daha detaylıda anlatabilirim...
İnanın ben acı içinde dişlerimi sıkarak emzirdim ilk günler,silikon uç kullanmadım.Öyle birşey olduğundan bile haberdar değildim.Belki ben de denerdim...Acıların biran önce dinmesi için yine anne sütünü kullanın.üzerinde kalsın ve kurusun...
mamaya yönelmemenizi öneririm..söylediğinize göre sütünüz yeterli....
sevgiler


cassiopeia

sütüm ilk günler doluydu evet ama şimdi sanki göğüslerimde boşaldı oğlum çekiyo çekiyo uyuyo 10 dk demeden yine uyuyo anlıyorum ki yorgunluktan uyuyo ben de mamamveriyorum ne yapayım.ama nasıl üzülüyorum anlatamam zaten doymuyodu şimdi hiç doymuyo


Burcu

öncelikle sizi tebrik ederim..ilk zamanlar meme uçlarında hassasiyet/yara kaçınılmaz bir durum..inanın hepimiz hemen hemen aynı şeyleri yaşadık.."hergünüm ağlamakla geçiyor" cümlenize çok üzüldüm.. lohusa olduğunuz için çok hassas durumdasınız haliyle..nacizane tavsiyem stresten mümkün olduğu kadar uzak durmalısınız bebeğiniz de sizin sıkıntılı olduğunuzu hisseder,sütünüzün çekilmemesi için bol bol emzirmelisinz..acaba doymadığı için mi sürekli emmek istiyor yoksa slikon uçla emerken çok randımanlı ememiyor ve yoruluyor da olabilir..mama verince uyuyor dediğiniz için sizi emmektense biberonla mama içip işin kolayına kaçıyor da olabilir..bence slikon uç olmadan emzirmeyi deneyin..o emdikçe sütünüz çoğalacaktır.her annenin  sütünün bebeğine yetecek kadar var olduğuna inanıyorum..babu

süt arz talep dengesi oturunca göğüslerin doluluğu azalır zaten. bence panik olup üzmeyin kendinizi hemen. eğer azsa da mama verirsiniz yapacak birşey yok ve buna çok üzülmeye de gerek yok ama önce bir emin olsanız sorunun ne olduğuna. bir emzirme danışmanı ile konuştunuz mu?


cassiopeia

slikon uç olmadan vermeye çalıştım hiç almadı göğüs uçlarım çok küçük sanırım iyice büyümesini beklemem lazım.ama slikon uçla daha çok yorulduğunu hiç duymamıştım.uyuyana kadar emziriyorum halim kalmazsa mama veriyorum ne yapayım.zaten nadiren uyumuyo o zaman mama veriyorum hep deil yani bugünlerde daha iyiyim herkese teşekkür ederim.Cevaplamak için Üye ol