bir türlü doymuyor :(((

cassiopeia soruyor: 5

Ne yapacağımı bilemiyorum saatlerce emziriyorum sütüm de var Allaha şükür sadece uçları çok acıdığı için slikon uç kullanıyorum ama yavuz alp bir türlü doymuyor dayanamayıp en sonunda biraz mama veriyorum.tabi benim emip uyuyup uyuyup tekrar ağlamaya başladıktan sonra mamayı verince rahatlayıp uyuyo bir iki saat sonra yine aynı sendrom her seferinde ağlıyorum hergünüm ağlamakla geçiyo siz bunun gibi bir durum yaşadınız mı?

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


Aysegul_

bizimki ilk 10 gün güzel emerken 10 günden sonra meme ucunu tutamamaya başlamıştı, tutamayınca da çığlık çığlığa ağlıyordu. 10 dk uğraştığımı bilirim ben alması için, siz de her seferinde çok uğraşın alabilmesi için. önce biraz sağarsanız meme ucu belirginleşiyor hemen arkasında ağzına vermeye çalışın belki biraz faydası olur.


fatos

Merhaba

Bu soru sorulalı çok olmuş. Arkadaşımın sorunu için çözüm ararken rastladım.  Onun da 1 aylık bir bebeği var. Sürekli emiyor ve ağlıyor. Sadece 100 gr. almış 1 ayda. Doktor kan ve idrar tahlilleri istemiş ama birşey çıkmamış. Doymuyor o zaman demiş ve mama başlamalısın demiş. Arkadaşımın çok sütü var ama doktor yaramıyor demiş. Dün mama vermişler ve ilk defa ağlamadan uyumuş. Arkadaşım çok üzülüyor. Bu konuda yapılabilecek birşey var mı acaba? Sütün kalitesi artrılabilir mi? Emzirme danışmanının bu konuda yapabileceği bir şey var mıdır?


babu

Merhaba Fatos, su soruyu ve cevabini okumani oneririm. Birebir arkadasinin sorunu.


fatos

Hangi soruyu Banu. Yukarda yazılanları okudum. Onları mı yoksa başka soru mu var bu konuda? 


babu

http://www.nurturia.com.tr/questions/3c050e68-bebe-4feb-af54-9e8f007c121c/1/3-haftalik-bebek-annesinde-light-sut

:))) linki vermeyi atlamak ilginc olmus tabi. Kusura bakma sana da beyin jimnastigi yaptirdim hic yoktan :)
Cevaplamak için Üye ol