sürekli emmek istiyo

ftstuna soruyor: 10

oğlum 19 ayına girdi son günlerde sürekli emmek istiyo. yemeğini yediriyorum o zaman bile hemen  emmek istiyo hiç yakamı bırakmıyo. bıraksam 1 saat ayrıl ayrılmıyo memeden çok yordu bu meme olayı son zamanlarda beni. bu sorunu yaşayan anneler varmı? neden böyle acaba?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


Ervinveannesi

Zamana mekana yaşa duruma döneme pskolojiye...........göre bu emme durumu artıyor :))
Ben o kadar severek neredeyse 3 yaşa kadar emziren bir anne olarak bazen şu memelerimi kesicem dediğim oluyordu....O sırada yanımda olan kişi/kişiler bana pskopat gözüyle baksa da ben şu anda hayretle hatırlasamda bu tip zamanlarımız yakamdan düşmediği anlarımız çooook oldu...


CokBilmis

Bir nedenle huzursuzsa rahatlamaya çalışıyordur. Zor, biliyorum ama ben olsam olabildiğince dikkatini dağıtmaya çalışırdım. Başka şekillerde de sakinleşebileceğini öğrenmesi lazım.

Sakız vermeyi denediniz mi? Bizde işe yarıyordu :)


ftstuna

ervinve annesi bende bazen kesicem memeden falan diyorum ama kıyamıyorum. 2.5 yaşına kadar emsin istiyorum ama bazen gerçekten bunaltıcı oluyo.çokbilmiş daha çok küçük sakız veremem ki :)


CokBilmis

Küçük mü? Cebime de girer mi? :))) Ben veriyordum valla. Kendim de 18 aylıkken bakkaldan sakız isteyebilecek kıvamdaymışım. Bir dene bence, ne zararı var sakızın?

Ben ilk damla sakızı verdim. Şekersiz, yapay tatlandırıcısız.


ftstuna

biraz zorlarsak cebinede girer :)) aaa ilk defa duyuyorum desem. yutar direk bizimkisi heralde.CokBilmis

Yutsun, bir zararı yok ki? O da bir gıda maddesi neticede sakız ağacından elde ediliyor.

Memeni kurtaracaksın elinden diyorum bak bir daha düşün :))))


tiara

bu aylarda ayrılık anksiyetesi yüzünden memeye yapışma sık görülüyor(anne olarak değil, klinik deneyimim).hem sizden uzaklaşmak, bireyleşmek istiyor, hem de ayrılmak onu korkutuyor, sizi toptan kaybedeceği endişesine kapılıyor içsel olarak çok uzaklaşınca, işte öyle korkunca memeye yapışıyor, çünkü meme ona ikinizin bir olduğu zamanı sembolize eden en önemli şey..çok sert davranmayın, size meme için yakınlaştığı zaman sarılın öpün, sıkıca sarılın, yine istiyorsa emmesine izin verin. böylece sizin sabit bir imge olduğunuz, o uzaklaşsa da geri döndüğünüzde orda olacağınız kafasında pekişir, büyük olasılıkla bir süre sonra da geçer bu evre


ftstuna

çokbilmiş alemsin :))) tiara yazdıklarını okuyunca üzüldüm valla onun için.bende birkaç defa meme yok bitti falan dedim vermedim kötü yapmışım o zaman :( teşekkür ederimCokBilmis

Aklıma geldi. mememin çok acıdığı bir gün meme ucuna sirke sürmüştüm. Emmemedi. "Meme çok yorulmuş tadı acı olmuş. Uyusun dinlensin biraz, gene tatlı olacakmış" dedim. Gerçi sonra 1-2 gün "Meme acı?" diye sorup durdu. Üzülmüştüm haline ama memeyi kurtarmanın başka yolunu bulamamıştım o an. Hani zorda kalırsan aklında bulunsun.


ftstuna

emiyomu seninki hala?  yada kaç aylıkken bıraktınız?Cevaplamak için Üye ol