Birikim hesabı

mustafamami soruyor: 4

kendim için 2 ayrı yerden BES'im var. ayrıca Bağkurluyum. eşimin BES'i yok o da yeni Bağkur'lu oldu. Çok düzenli bir SGK geçmişi de yok. Benimki fena sayılmaz :)


Geçtiğimiz günlerde babam vasıtasıyla elimize bir miktar miras parası geçti. Bunu harcayıp bitirmek, tabiri caizse yemek istemediğimiz için ikiye bölüp çocuklar için saklamaya karar verdik. eşim faize karşı o nedenle vadeli bir hesap açtırmayız. her ay altın alıp kenara koymayı da yapamıyoruz, unutuyoruz, üşeniyoruz vs... 

yakın zamanda izne ayrılacağım için düzenli gelirim olmayacak. eşim de kendi işini yapıyor o nedenle düzenli geliri yok, iş varsa var, yoksa yok yani. o yüzden aylık şu kadar ödemenin yükümlülüğü altına girmemiz biraz zor...  sizce nasıl bir yol izleyelim? 

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


asyagezgini

Her ay üşeniyor ya da unutuyorsanız paranızın tamamını, bir seferde toptan bir şekilde  altın alabilirsiniz. Her ay altın almanıza gere yok yani ;)


mustafamami

:)) o da olabilir :)) 


ozalp07

allianz büyüyen çocuk yaptırabilirsiniz. primlerini toplu olarak yıllık ödeyebilirsiniz.


nilayy

Miktarını bilemiyorum ama 2 ayrı bes'e ödeme yapana kdar elinizde ne var ne yok ortaya koyup belki küçük bi daire vs gibi yatırım yapbilirsiniz...Cevaplamak için Üye ol