kızımı nasıl kreşe hazırlayabilirim?

durumunannesi soruyor: 3

ağustos ayının sonunda kızım 3 yaşını doldurup kreşe başlıyacak onu aacaba kreşe nasl hazırlamam gerekir

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Secil_

Ben direkt tam gün vermeyi düşünmüyorum.Bir de henüz küçükler tam gün için.Bana göre 4 yaşından önce tam gün verilmemeli tabi anne çalışmıyorsa.Ben şimdilik haftanın 3 günü yarımşar gü vericem.O da ilk zamanlar bende onunla birlikte olucam.O iyice alıştığı zaman,sabahları götürücem ve sonra öğlen almaya gidicem,ya da duruma göre servise vericem.Böylelikle çocuğumu ağlatmadan kreşe alıştırmış olucam diye umut ediyorum.Kreşe iyice alışıp sevdikten sonra saat ve günlerinde çoğaltma yapabilirm.Seneye de artık iyice hazır olmuş olur.Benimki Kasımda doldurucak 3 ü


jildando

merhaba gecen sene bizde aynı sizin durumla anaokuluna basladık, benim kızımda agustos dogumlu ama sizden 1 yas buyuguz.
Bizim yaptığımız bir kac numara su oldu.
Aylar oncesinden yaz bitince diger cocuklar gibi okula baslayacagını anlattık, bizim yegenimiz var tam 2 yas buyuk o iyi ornek olmustu,
Okulun hep cok eglenceli oldugunu soyledik,ama bu bolum baslayana kadardı.
Okulu beraber gezdik ve karar verdigimiz okulun onunden sık sık gecip bu bizim okulumuz diye tekrarladık. İlk basladıgında en azından binayı yadırgamamıştı.
Ama ne yaparsanız yapın esas hikaye okul baslayınca oluyor. Bizim soyle gelişti.
İlk hafta oryantasyon adı altında bir alıştırma devresi yaptılar. Hergun 2 saat okula gitti. Bu bolum cok kolay oldu, bayıla bayıla gitti, benim hic beklemem gerekmedi. Ama ikinci hafta okul gercekten baslayınca ilk gun alıştırma donemine katılmamış bir cocukla kavga etti, ve kesinlikle okula gitmek istemedi. gece yatarken bile yarın okula gitmek istemiyorum diye aglıyordu, butun haftayı okulda gecirdim. hatta bir gun aglaya aglaya okula kadar tasıdım. Bu arada biraz arastırma yaptım ve en isime yarayan bolum su oldu.
Okulu cok da toz pembe gostermemek gerekiyormus, hep ama cok eglenceli niye aglıyorsun ki demek iyi değil.
eşimde, bende ve ailedeki diger fertleride kendileri okula baslarken ne kadar ağladıklarını ama sonra alışınca cok sevdiklerini anlattılar, boylece ilk basta aglamanın normal ve gecici bir durum oldugunu gordu. Bu arada kavga ettiği arkadaslada ogretmeninin de destegi ile arayı duzeltti, İlk haftadan sonra da hergun severek okula gitmeye basladı, bir daha da sorun yasamadık.
Tabiki sectiginiz okul cok onemli, sizde herseyi tum gercekligi ile anlatın, ilk basta herkes gibi zorlanabileceğini ama sonra sevecegini bilsin. Birde sakın olmadık bir mazeretle gitmemesine izin vermeyin. Okulun bir zorunluluk oldugunu bilmesi gerekiyor.
Umarım kolay gecirirsiniz bu sureci


durumunannesi

merhaba ilginize çok teşekkür ederim uzun uzun yazdığınız bu bilgiler umarım beniim kızımda da işe yararCevaplamak için Üye ol