Anne sütü değerlendirme.

musbet soruyor: 4

Merhaba.
Bebeğim 4 aylık ve kilo alımı çok az olduğu için artık ek gıdaya başlamamızı istedi doktorumuz.
Bugüne kadar emmediği için sütümü hep sağarak verdim.4 aylık oldu ve hala içtiği süt 3 saatte bir 70-80 cc.Benim zorumla anca 100 cc bitiriyor oyalana oyalana.
Şu günlerde ise sütü çok zor içirir oldum.Bıraksam akşama kadar aç gezecek...
Sorum şu:hipp pirinçli ve yulaflı mamayı anne sütü ile hazırlayabiliyorsun ama anne sütü fazla ısıtılmadığı için bu mama çok zor kıvam alıyor.Kaynar su ile yapınca 1 kaşık toz ile kıvam alıyorsa anne sütü ile 2 kaşık atıyorum yine aynı kıvam yakalanmıyor.
anne sütünden yoğurdunda çok iyi tutmadığını okumuştum.Sizler ne önerirsiniz?Madem ek gıdaya geçecek,o zaman bu sütleri bi şekilde yiyeceklerinde değerlendirmek isterim.
anne sütü ile neler yapabilirim mesela?

Su ile yapılan kaşık mamaları anne sütü ile de hazırlanabilir mi?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


olivia

biberon için,emzik ucunu degistirmeyi dusunun ltf.akisinda problem olabilir.az geliyorsa emmek istemeyebilir.


musbet

cokbilmiş ; keşke bu yazdığını daha önceden bilseydim.Dediğin gibi doktorlar o kadar yanlış yönlendiriyorlar ki....Ben 3 gün sonunda doktora gittiğimde beni o kadar korkuttu ki."eğer 50 gr daha verseydi bebeğini hastaneye alırdım"dedi...Ben ise hem lohusa,hem acılı hem de acemi anne olarak korkumdan dayadım mamayı.Şuan hala "belki mama vermeseydim sütümde artardı"diye düşünmeden kendimi alamıyorum.

Beni böylesine korkutan o doktoru değiştirdim tabi ama belkide bu adam benim bebeğimin rızkına da engel olmuş oldu.Eğer daha ılımlı olsaydı,biraz daha emzirmemi destekleyip kilo alımını takibe alsaydı belki şuan herşey çok daha farklı olurdu.


musbet

olivia, emzik ucu 2 numara kullanıyoruz.3 numarayı denedim fakat çok geldiği için ağzının kenarlarından hep akıttı ve içemedi.


Bu arada bebeğim erkek.


MCA

musbet, 3 saatte bir 70 cc çıkıyorsa sütünüz az değil demektir. çünkü mevcut sütün ancak yarısını sağabilirsiniz, 140 cc bence çok iyi bir durum bende o kadar hiç çıkmadı. doktorlarımız aynı mı merak ettim :)
Cevaplamak için Üye ol