ana kucağından pusete geçiş

moodswing soruyor: 10

merhaba,
7 aylık kızımız için bebe confort anakucağı ve puset aldık. anakucağı artık biraz dar gelmeye başladı. özellikle yaz sıcağında pusette daha rahat ediyor. otomobil koltuğuna geçmek için daha zaman var, arabada bu anakucağında devam edeceğiz. ama dışarıda gezdirirken pusete geçmek için erken mi dersiniz? kitapçıktaki kilo ve yaş sınırları biraz şaşırtmacalı çünkü...

teşekkürler

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


Loxodonta

Biz iki hafta önce şehir dışına çıkarken oto koltuğuna geçtik. Aslında kilosu koltuk için biraz düşük ama doktorumuz bu ayda oturmasının uygun olacağını söyledi. Zaten oto koltuklarını hafif yatırabiliyorsunuz. Ayrıca ana kucağındayken ayakları arabanın koltuğuna değdiği için uzun mesafede dizlerinin kıvrık olmasının iyi olmayacağını düşündük. Oto koltuğuna geçtiğimiz için direkt pusete oturtuyoruz ve kesinlikle çok daha rahat oldu. Etrafı daha rahat görüyor ve sağa sola hafif hareket ediyor ve uyuduğu zaman pseti yatırınce çok daha iyi oluyor. Bence bu yaşta oturması sakıncalı olmadığı için oto koltuğu kullanılabilir. Puseti de kullanmak uygun bence....


Annegozuyle

Biz biraz iri bir bebek olduğundan 5. ayda ana kucağından pusete geçtik. Aynı şekilde araba koltuğuna da 5. ay gibi geçtik. Chicco araba koltuğu aldık, doğumdan itibaren kullanılabiliyordu. Bu sebeple oturması problem olmadı.


moodswing

hmm, o zaman biz de doğru bir dönemdeyiz. çok teşekkürler herkese. anakucağı bizi çok bunaltmıştı. pusetin çok daha eğlenceli olacağına inanıyorum. en önemlisi, duru arabasında uzun süre durmaktan hiç hoşlanmıyor. belki pusette daha rahat eder, hatta orada uyutabiliriz bile diye umuyorum :) :) :)


Loxodonta

Uzun yol için ufak bir tavsiye, bizim başımıza gelen bir olaydan.....İstanbul'dan Ankara'ya dönerken kızım bir anda ağlamaya başladı. Halbuki sık sık mola vermiştik. Otobanın en sağ şeridinde 2 kere durmak zorunda kaldık. Kucağıma alınca sakinleşiyordu. Ama bu şekilde yola devam etmemiz mümkün değildi. Neyse ki ana kucağını yanımıza almıştık, onu arabaya yerleştirdik, yanına oturdum ve gayet neşeli bir şekilde yola devam ettik. Sanırım bir an için koltuktan sıkıldı. Halbuki giderken hiçbir sorun yaşamamıştık. Şehir içinde de böyle bir sorunumuz olmadı hiç.


moodswing

Loxodonta, bizimki daha anakucağında ve uzun süre dayanamıyor. itiraf ediyorum ki çok ağlarsa kucağıma alıyorum... geçen hafta tatile giderken gidiş yolunda inat ettim almayacağım diye. 6 saatlik yolu sürekli kenara çekerek 11 sattte gittik. dönüşte o kazandı. ama sadece uyku öncesi kucağa alınmak istedi. onun dışında oturdu.

otomobil koltuğuna geçince sanki daha rahat edecek gibi ama bekliyoruz tabiii zamanı gelsin diye.blackcrow

bizde de bebeconfort'un puseti ve ana kucağı var. bizim oğlan nefret ediyor ana kucağından desem yeridir. alırken dikkat etmemişiz sanırım bir sürü markanınkine nazaran daha sıkışık. sonuçta amacına hizmet etmesi için böylesi daha doğru ama araba yolculukları çok problem. biz 4 aylıkken geçtik pusete. o gün bu gündür de ana kucağını sadece arabada kullanıyoruz. bi yandan da otomobil koltuğuna oturacak kadar büyümesini bekliyoruz umarım rahat ederiz o zaman.


moodswing

evet, birebir aynı problem blackcrow.
peki, dışarıdayken pusette uyutabiliyor musunuz bebiyi?


blackcrow

yaslanma yeri maalesef çok sert olmasına rağmen pusette uyuyabiliyor bebiş.
hatta daha çok küçükken, sağa sola bile dönemezken, minicik yorganlarla  pusetin  üzerini yumuşak bir hale getirip, kemerle bağlamaya gerek kalmadan, evde dolaştırarak uyutuyorduk. 
son 1 ay içinde çekilmiş bir foto. arkası çok dikmiş gibi görünmüş ama öyle değildi. başının rahat olmadığını düşünüyorsam, battaniye ya da yanımızdaki yedek kıyafetlerden yastık yapıp, kafasının düştüğü yöne doğru koyuyorum.blackcrow


moodswing

çook teşekkürler uygulamalı anlatım için :) ben de pusette uyutmaya alıştırmak istiyorum, ki en azından dışarı çıktığımızda biraz rahat edelim. o halde evde denemelere başlayayım...
sevgiler,


Cevaplamak için Üye ol