ek gıdaya başlamak için

celaleyn soruyor: 6

ikinci bebeğim 5 inci ayına girdi.doktor kilosu biraz düşük ek gıdaya başlayın dedi. fakat bizimkinin ağzına yabancı madde yaklaştı mı. almıyo... devam sütlerinden denedik..aç olsa bile biberonu ağzına sürdürmüyo.ilk çocuğum herşeyi yiyodu.ne yapayım vermeye devam mı edeyim..ilerde almaya başlar mı.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


GulcanDeniz

Kilo alımı nasıl?
Ayda 600 gram alıyorsa ek gıda için 1 ay daha bekleyebilirsiniz


DogalAnne

Merhaba,

Azar azar tadımlık verebilsin bence, zaten şuan doyması için yemeyecek ve sadece tad alabilmesi için, 1 -2 kaşıkla başlanabilir..

meyva, evde yapılmış yoğurla başlayabilrsiniz mesela ama az az!
Zamanla alışacaktır, merak etme..
Kolay gelsin..


annevebebis

Şu an aktif olarak neyle besleniyor ben tam anlayamadım... ama anne sütü emiyorsa ek gıdaya geçme işini daha da ileri erteleyebilirsiniz.Emmiyorsa da yine de ek gıda için erken olabilir. en azından 6 aylık olsun derim.


selencem

Kilosu genel olarak mi dusuk yoksa alimi mi az? Bence 6. aydan once sadece tadimlik versen yeter. Inatla her gun dene, tadina baktirt. Ama asla israr edip tepki uyandirma.


ozalp07

yoğurt ve meyve sularını ilk denemelerde anne sütüyle karıştırıp verebilirsin alışması için.


celaleyn

anne sütüyle besleniyo.ama kilo alımı düşük.3.300 doğdu şimdi 6 kilo oldu.dediğim gibi doktor tavsiyesiyle başladık ek gıdaya zaten bende beşinci aydan sonra ufak ufak tattırma taraftarıydım. aç karnına deniyorum. ama nafile çıldırıyo sinirleniyo.bu defa anne sütünü de almak istemiyo siniri geçene kadar.devamlı ağlıyo...ilk çocuğum çok akıllıydı.bu bebeğimde tam da çocuk büyütüyoruz.allah hepimizin yardımcısı olsun.sağlıkları iyi olsunda, gerisi önemli değil.Cevaplamak için Üye ol