Daha çok erken ama diş çıkarıyo galiba

toi soruyor: 5

kızım henüz 2buçuk aylık alt damağında beyazlık ve sertlik olduğunu farkettim bu akşam 3 gündürde çok huysuz sık sık ağlıyo ateşide yükseliyo fitil verdiğimde düşüyo ama normalde çok sakin bir bebek durup duruken ağlamazdı uykularıda düzenliydi ama şimdi gündüz en fazla 1saat uyuyo.daha çok erken değil mi diş için?yarın doktora gideceğiz ama bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim yoksa uyku yok bana bu gece.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


neretva

Erken ama olabilir de. Dişli doğan da varmış. Yalnız kabarması, ateş vs. hemen çıkacak demek değil. Bakarsınız 2 gün sonra herşey normale döner ve o dişler 6. ayda çıkar. Olabiliyor böyle. Aslında diş çıkartmanın ateş yaptığını kabul etmiyor doktorlar. Bizde daha çok ishal, huysuzluk, iştahsızlık gibi belirtiler oldu. Demek istediğim dişe bağlamayın hemen. 2. ay aşıları ateş yapabilir. Bazen de dişlerin çıkış döneminde vücut güçsüz düşer ve o arada alınan bir mikropla basit bir hastalık ortaya çıkabilir. İnşallah hemen geçer.


toi

bugün gittik doktora dişi çıkçak dedi ama sizinde dediğiniz gibi hemen çıkmayabilir dedi.bakalım aman nezaman çıkarsa çıksın önemli değilde kızım bir an önce eski neşesine geri dönsün inş.


halesmayse

bizimde huzursuzlukları ve kaşınması 2 aylıkken başladı 4,5 aylıkken ilk dişi patladı.şimdi 8. dişimiz çıkacak ama her diş patlamadan önce 1 hafta 10 gün acısınını çekiyoruz malesef..Allah kolaylık versin kolay kolay çıkartır inşallah dişlerini..seres_esra

benim kızımın da 3 aylıkken damağı kabardı ama 13 aylık çıkardı :)


asyasena

biz de 3 aylıkken başladığımız diş çıkarma maratonunda dün ilk golümüzü attık bir dişimiz uç verdi :))) mutluyum mutluyuz mutluuuu darısı sizlerin başına sevgili anneler dilerim en az sorunla incşlerimiz çıkar :)))Cevaplamak için Üye ol