Güzel kızımın dişi kırıldı:(

yase soruyor: 6

Merhaba Herkese,
Dün kızımı okuldan almaya gittiğimde dudağının hafif şiş oldugunu farkettim, ben birşey söyleyemeden öğretmeni bugün oyun oynarken düştüğünü ve dudağının kanadığını söyledi. Olur böyle şeyler diyerek okuldan ayrıldım, akşam yatmadan önce diş fırçalarken ise, ön dişinin ucundan minik bir parçanın koptuğunu farkettim, nasıl içimin acıdığını anlatamam. Her ne kadar ilkokul çağında değişecek bir diş olsa da, çok üzüldüm.

Eşim, bu tip şeylere alışmam gerektiğini, ayrıca okuldakilerin bir suçu olmadığını, bizimle birlikteyken de aynı şeyin olabileceğini söylüyor, zaten düz duvara tırmanan bir kızım var, daha çok erkek çocuk gibi. Ama üzülmeme engel değil tabiiki..

İçimi döktükten sonra, soruma geleyim:)

İki çocuk diş hekimi önerisi geldi:
Sinan Urgancıoğlu ve Sibel Emiroğlu
Haklarında bilgisi olanlardan deneyimlerini rica edebilir miyim?
Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Fundaaa

benim oğlum 1 yaşındayken düştü, sehbaya çarptı ve dişi kökünden çıkmıştı :( :( Günlerce ağladım,sanki diş geri gelecekmiş gibi...Şuanda 5 yaşında dr bize o dönem ancak süt dişleri döküldüğünde o diş geri gelecek dedi ve 5 senedir öndeki bir dişi yok kuzumun :( :(  NEYSE ASIL KONUYA GELELİM ablamın oğlu 2 yaşındayken ön dişine elindeki kumandayı vurdu (çocuk kendi vurdu) ve ön dişi tam ortadan düz bir şekilde kırıldı.aradan ayllar geçti o kırılan dişinin eti şişti ve  dr o dişi acilen çekti şimdi onunda ön dişi yok... iki kuzen öndeki bir dişi yok bir vaziyette geziyolar :( inş sizde bi sorun çıkmaz ve çekmek zorunda kalmazlar


kedidirkedi

Arkadaşlar aklınızda olsun, kırılan dişin parçasını bulabilirseniz kırılmanın hemen sonrasında, ağız içinde tutarak ya da süt dolu bir kabın içine koyup yarım saat içinde diş hekimine giderseniz, yerine yapıştırılabiliyor.

Kırılan parça yoksa bile kompozit dolguyla kırık görünüm düzeltilebiliyor.


ipek_35

Benim kızım 1.5 yasındaken düştü ve ön iki dişinin ucları kırıldı haliyle hava alan korumasız diş çürüdü :( nappim üzüdüm ama sağlığı yerinde olsun nasılsa yenileri gelecek..


jildando

Sinan bey, e biz gitmedik ama yeğenim ona gidiyor ve bizim çocuk  doktorumuzda öneri isterseniz onu öneriyor. memnunlar diye biliyorum.


yase

Cevaplar için teşekkürler herkese, biz Sibel Hanıma gittik, bayram öncesi Sinan Bey çok yoğundu ve ben beklemek istemedim. Sibel Hanımdan da memnun kaldım.


eozlem

ankara cebeci de ali şahingöz'ü tavsiye edebilirim. çocuklarla arası süper . zaten çocuğunuzu ilk getirdiğinizce genelde hiç bişey yapmıyor. önce kendine ve ortama alışmasını sağlıyor. sonra ki gitmeleriniz de ufak ufak gerekeni yapıyor. 3636165 telefonu da dikimevi istasyonu ankarayın hemen çıkışındaCevaplamak için Üye ol