Burun aspitaörü

meysaanne soruyor: 10

burnu bu aralar tıkanıyor burun aspiratörü aldım kbb uzmanı kullanma dedi bu konuda siz neler yapıyorsunuz

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


sefemu

burnunu suyla temizlemeyi öğretmeye çalışıyorum en iyi yöntem bu ama henüz başaramadık.. pompalı aspiratör yetiyor ama otribebe de aldık hiç hoşlanmadı izin vermiyor.. müsaade ederlerse:) 2 çocuk için de kullanırsınız..


nilinmasali

Aspiratör kullanmayı hiç basaramadık:/ cold mix kullansanız


mustafamami

biz de kullanamadık. deniz suyu satılıyor fısfıslı onu sıkıyoruz zorla :( ya da serum fizyolojik damlatıyoruz. ama aspiratöre hiç izin vermedi... cold mix de rahatlatıyor. 


dilrubaa

Otribebe burun aspiratoru dogdugundan beri kurtaricimiz. Buyuge belki kendi temizlemeyi ogretebilirsiniz (bence zor ama), ama kucuk icin bence mutlaka alin deneyin. Kizim basta huysuzlaniyordu, zorla iki kisi tutarak temizledigimiz gunleri biliyorum ama biraz buyuyunce anlamaya basladi rahatlattigini. Simdi kendisi getirir burnunda bisey rahatsiz ettiginde damla yapalim diye:) serum fizyolojik sonra aspiratorle cekeriz, bence alternatifi yok ozellikle hastayken. Anlatin guzelce, babaya da yapalim, kopegimize de yapalim, ayiciga da yapalim filan gibi. Bi de buyukte rusvet belki ise yarar, ne bileyim bunu yapalim parka gidelim, cikolatali kurabiye vericem filan gibi:)


bbade

3.5 aylik kizim dahi izin vetmoyor aspiratore.damla dokuyorm sadece. Oglumada cold mix.meysaanne

cold miks aldım aspretörü görünce vazgeçtim almakatan teşekkürler


okurk

ortibebe nin aspiratörü gerçekten güzel.Bizde biraz huysuzlanıyoruz kullanırken ama rahatlatıyor.İki tane ucu var hem iki çocuğunuza da ayrı ayrı kullanabilirsiniz.


meysaanne

açıkçası kayınvalidem burun kendi kendine atar öyle yapay şeyler kullanıp çocuğun burnuyla oynamaya ne gerek var deyince vazgeçtim ama hala aklımın bir köşesinde var ihtiyaç duyarsam alırım heraldemeysaanne

bir de şu aspratör uçları tek kullanımlık yazıyo onu birden fazla kullanabiliyor musunuz


dilrubaa

Burun nasil atacak ki kendi kendine, tamam bazen akiyor ama bazen ici dolu oluyor, nefes alamayacak duruma geliyor, burnunu cektiginde bogazina gidip bogazini rahatsiz ediyor. Yani bize bile oyle olmaz mi, burnumuzi temizleyince acaip rahatlamaz miyiz? Cocuklarin kendilerini temizleme sansi yok, bu yuzden bence mumkun oldugunca temizlenip acilmali. Annem hayrani mesela bu aspiratorun:)

Tekrar kullanmak mumkun olmaz bence, hatta ici cok doluysa burnu cektigimizde sunger de biraz hareket ettigi icin ikinciyi de kullaniyoruz biz. Hastayken kutu kutu yedek uc bitiriyoruzCevaplamak için Üye ol