bebeğim 1 yaşında olacak,artık blender kullanmak istemiyorum!!!

ada11 soruyor: 6

arkadaşlar bebeğim 15 gün sonra 1 yaşına giricek fakat hala pütürlü şeyler yemiyo alıştırmak için küçük küçük ekmek parçaları veriyorum ağzına fakat sadece bir kaç lokma yiyebiliyo sebze çorbasını tamamen pürüzsüz blenderdan geçirip veriyorum biraz pürüz olsun yemiyo pürüzsüz olduğu sürece herşeyi yiyo ama artık 1 yaşına geldi bizim yediklerimizden vermek istiyorum siz bebeklerinizi nasıl alıştırdnız

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


kedidirkedi

Pirinçli çorbalar işe yarayabilir. Pirinç taneli ama yumuşak çorba da sulu olunca hem yutması kolaylaşır hem de ayırt eder. Aslında daha erken baslayabilirdiniz taneli gıdalara.Sanırım artık kolayına gitmeye başlamış. Zamanla alışacaktır.


ozgu_naz

sizin gibi kara kara düşünüyodum ben de nasıl geçsem diye. bir ay öncebir öğlen kendi yemeğini yemek yerine kendimize yaptığım karnıbaharı yemeği tercih etti. ogün bugündür bize ne yaparsam onu yiyiyor.aslında o ne yiyecekse biz de ondan yiyiyoruz demek daha doğru:) sadece eti hala blender yapıyorum çünkü başka türlü gerktiği kadar yemiyor.ağıız tadı var çocukların artık. lezzetli yemekleri ım ım yaparak yerler bence:)


sunny

benimki de asla yumuşak şeyleri yemiyor. pilav, köfte , makarna favori yiyecekleri. ıspanak, püre, çorba gibi yiyecekleri ağzına sürmüyor. Yayla çorbası hariç. Nasıl alıştırdın dersen kendi böyle tercih etti, dişleri çıktığından beri çiğneyebileceği şeyleri yemek istiyor.


CokBilmis

Dr. Kadir Tuğcu, bazı bebeklerde çiğneme refleksinin geç geliştiğini ve bunun normal olduğunu söylüyor. Ayrıca "Bebeğe Çiğneme Nasıl Öğretilir" diye bir de makalesi var, umarım işinize yarar:

http://www.anneoluncaanladim.com/yazarlar/21/kadir-tugcu/1124/bebeklere-cigneme-nasil-ogretilir


ada11

önerileriniz için çok sağolun söylediklerinizi denicem inşallah bir an önce alışır çünkü gerçekten her gün ona taze sebze çorbası yapmak,bütün mamaları blenderdan geçmek artık benim için çok oyalayıcı oldu zaten 1 yaşına giricek inşallah bizim yediklerimizden yemeye başlar


CokBilmis

Benim kızımda hiçbir zaman yeme problemi olmadı ve artık 29 aylık ama ben kolayıma geldiği için haftanın 4-5 günü hala sebze çorbası vermeye devam ediyorum.

Sebze çorbası hem dengeli bir öğünü garantiliyor hem de çocuğa yedirmesi daha kısa sürüyor.

Bence "bizim yediklerimizden yesin" noktası için fazlaca acele etme :)Cevaplamak için Üye ol