Ankara ovacık etlik sınav koleji

dilemx soruyor: 6

Oğlumuzu bu sene ilk öğretim 1. sınıfa yazdıracağız.Ovacık sınav kolejini gezdik , okul fiziki şartlar olarak çok iyi duruyor.Eğitim açısından nasıl bilemiyorum.Bu okul hakkında bilgi sahibi olan varsa lütfen paylaşır mı?Teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Changengineer

Merhabalar, 

Uzun süredir Ankara'nın muhtelif yerlerindeki birçok kolej hakkında bilgi toplamaya çalıştık. Bu süre zarfında toplamda 17 farklı kolejin kampüsünü ziyaret ettik, yetkilileri ile görüştük. Ziyaret ettiğimiz okullar 18.000 tl ila 40.000 tl yıllık eğitim ücreti aralığında değişen Vakıf ve şahıs okulları oldu. İkametimiz sebebiyle tercihimizi Keçiören - Yenimahalle bölgesinde bulunan okulların içinden yapmaya karar verdik.Yükselen Koleji Pursaklar Kampüsü ve Sınav Koleji Ovacık Kampüsünde görüş birliğine vardık ve çocuğumuzu erken kayıt indiriminden faydalanarak bugün Sınav Koleji Ovacık Kampüsüne kaydettirdik.

Sınav kolejini seçmemizdeki en önemli etken Ankara Yenimahalle - Keçiören bölgesinde bulunan aynı fiyat bandındaki diğer kolejlere nazaran çok daha yoğun(20 saatin üzerinde) ve belirli bir metodoloji kullanarak(side to side)  İngilizce eğitimi veriliyor olması, ilkokul eğitimine başlayacak öğretmenlerinin en az birkaç yıl tecrübeye sahip olması, çift öğretmenle eğitim veriyor olmaları, cumartesi gününün 5 saat sosyal etkinliğe(yüzme, piyano, resim,drama,satranç, kodlama, basketbol, voleybol, futbol, buz hokeyi) ayrılmış olması ve bu etkinliklerinin eğitim ücretine dahil edilmesi, ilkokul 1 öğrencisinin 7 yaşında bir çocuk olduğunu unutmamış olmamaları ve bu sebeple günlük ödevlerinin 30 dakikayı aşmaması oldu. Herşeyden önemlisi okulun sunduğu gerek akademik gerek fiziki şartlarda çocuğumuzun mutlu olabileceğine kanaat getirdik.

Yukarıda saydıklarımın dışında maksimum 20 kişilik sınıflarda eğitim veriliyor olması, kahvaltı öğle ve ikindi yemekleri için sunulan koşullar, İngilizce dersi kitapları hariç tüm kitapların eğitim fiyatına dahil edilmesi karar vermemize yardımcı olan diğer etmenler oldu. 

Ovacık Kampüsü geçtiğimiz yıl açılan Sınav kolejinin Ankara'daki 2.en büyük kampüsü. Sınav kolejinin tüm kampüslerinde eğitim - öğretim standardını koruyacağını düşündüğümüz için evimize yakınlığı itibariyle bu kampüsü seçtik.

Kuşkusuz okul seçimi velinin okuldan beklentilerine göre şekilleniyor ve her velinin önceliği farklı. Umarım sizin için en iyi olacak seçimi yapmayı başarırsınız. 


dilemx

Merhaba,

Yazdıklarınız için çok teşekkür ederim.Kafamı karıştıran nokta öğretmen.İlk öğretim düzeyinde biliyorsunuz öğretmen çok önemli.Sınav koleji yetkilisi, öğretmenlerin henüz belli olmadığını ama en az 3-4 yıllık tecrübe aradıklarını söyledi ve kura ile öğrencilerin sınıflarının belirleneceğini belirtti.Ögretmen belirsizliği dışında okul çok iyi görünüyor.Geçen sene okulu tecrübe eden bir veli yazarsa çok iyi olacak.


ecoli

bizde Keçiören'de oturuyoruz...bizde okul arıyoruz.Çocuğum TUZYEKSAV da sınava girdi bursunu kazandı ancak yorumlar pek iç açıcı değil,ayrıca fiyatın bursa rağmen yüksek oluşu da insanın aklına bin bir türlü şey getiriyor..Sınavı Keçiören merkezde de bir okulu var aslında o bize daha yakın ama kampüsden ziyade bina tarzı....bizimde kafamız çok karışık,bilgisi olanlar bildiklerini paylaşırsa çok sevinirim...


agmc

dilemx ogretmenlerin belli olmamasi biraz ilginc demekki gecen senenin ogretmenleri calismaya devam etmiyor? sinav koleji okullari arasinda kalite farki olacak mi, standardi nasil saglayacaklar merak ediyorum. Bu subenin basarisini yalnizca işletmenin sahibi mi belirleyecek? Gecen seneden anaokulu ilkokul tecrubeleri olanlar yardimci olursa cok sevinirim.


oyuceltr

SALGINI MÜCBİR SEBEP OLARAK KABUL ETMEDİLER, OKULDAN İLGİ OLMAYAN MESAJLARLA MOBİNG YAPTILAR, ŞİMDİDE AVUKAT İCRA TEHDİTTİ YAPIYORLAR

 

Özel Ovacık Sınav Koleji Fen Lisesine, tüm ücretin tamamen tahsil edildiği 2019-2020 yılı ikinci dönemde dersler sözleşmeye uygun yapılmadı. Okul yönetimi tek taraflı karar ile hiçbir iade tarafıma yapmadı (Peşin verdiğimiz yemek parasını bile zar zor aldık).

 

2020-2021 eğitim öğretim dönemi için Covid-19 salgınından birkaç ay önce ön kayıt yaptırdık. Kısa süre sonra Covid-19 salgın başladı. Covid 19 salgını tüm dünyada ve ülkemizde ön görülemez şekilde ilerleyince bende ikinci dönem bitmeden bu okuldan  kayıtımı sildirdim). Öğrencimi başka okula kayıt yaptırdım. Ancak birkaç ay sonra mücbir bir sebep varken benden cayma bedeli olarak 3.000 TL civarında para istediler.

 

Bu arada benimle ilgisi olmayan, bir çok mesaj almaya başladım. Dedim benim sizde kayıtım olmamasına rağmen neden mesaj atıyorsunuz. Neden özel bilgilerimi hala silmeyip aktif kullanıyorsunuz. Sonuç alamadım. Resmen mobing yaptılar ve 3.000 TL civarında parayı ödemeden bu mesajları alacağım ima edildi. Mesaj almaya devam ettimBen ülkemizi etkisi altına alan salgın nedeniyle çocuğun okuldan ders alamadığını, servis, toplu taşıma konusunda sorun olduğu. Yine özel imkanlarımla getirip götüreme şansım olmadığı gibi bir çok haklı gerekçeler bildirdim. Ön görülemez ve engellenemez salgın nedeniyle kayıtımın iptali sonrası bir ücret ödemeyeceğimi bildirdi. 

 

Covid-19 salgını resmen mücbir sebep olarak görülmedi. Hatta bir nimet olarak görüldü. Sonuç erken kayıt 2020-2021 eğitim öğretim yılı başlamadan iptal etmeme  rağmen okul benden para talep etti. Sanki salgın yokmuş gibi kabul etti. Okulda kayıt silme ile ilgili tüm işlemler tamamlanması ve çocuğum başka liseye kaydedilmesine rağmen benden para istediler. 

 


 


dilemx

Tam 3 sene geçmiş Ovacık Sınav Kolejini merak edenler için tekrar bir bilgilendirme yapayım.Çocuğum bu sene 3. sınıf öğrencisi.Memnun muyuz?

Kişilerin beklentilerine göre değişmekle birlikte ben hiç memnun değilim.Öğretmen ve yönetici durumu çok sıkıntılı sınıf öğretmenleri çok genç küçük bir eleştiri yapılsa hemen ben iyi bir öğretmenim ve en iyisini ben bilirim demeye getiriyorlar.İngilizce öğretmenleri çok şık değişiyor.Okulun yönetimi okulun mükemmel olduğunu ileri sürüyor.Müdür ve yardımcısının çok donanımlı olmadıklarını düşünüyorum.Çocuğum arkadaşlarından ayrılmak istemediği için bu sene devam etmek durumunda kaldık.5. sınıfı bu okulda okutmayacağımı biliyorum.Sıkıntı Keçiören civarında çok fazla seçeneğin olmaması.Cevaplamak için Üye ol