Ankara ovacık etlik sınav koleji

dilemx soruyor: 4

Oğlumuzu bu sene ilk öğretim 1. sınıfa yazdıracağız.Ovacık sınav kolejini gezdik , okul fiziki şartlar olarak çok iyi duruyor.Eğitim açısından nasıl bilemiyorum.Bu okul hakkında bilgi sahibi olan varsa lütfen paylaşır mı?Teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Changengineer

Merhabalar, 

Uzun süredir Ankara'nın muhtelif yerlerindeki birçok kolej hakkında bilgi toplamaya çalıştık. Bu süre zarfında toplamda 17 farklı kolejin kampüsünü ziyaret ettik, yetkilileri ile görüştük. Ziyaret ettiğimiz okullar 18.000 tl ila 40.000 tl yıllık eğitim ücreti aralığında değişen Vakıf ve şahıs okulları oldu. İkametimiz sebebiyle tercihimizi Keçiören - Yenimahalle bölgesinde bulunan okulların içinden yapmaya karar verdik.Yükselen Koleji Pursaklar Kampüsü ve Sınav Koleji Ovacık Kampüsünde görüş birliğine vardık ve çocuğumuzu erken kayıt indiriminden faydalanarak bugün Sınav Koleji Ovacık Kampüsüne kaydettirdik.

Sınav kolejini seçmemizdeki en önemli etken Ankara Yenimahalle - Keçiören bölgesinde bulunan aynı fiyat bandındaki diğer kolejlere nazaran çok daha yoğun(20 saatin üzerinde) ve belirli bir metodoloji kullanarak(side to side)  İngilizce eğitimi veriliyor olması, ilkokul eğitimine başlayacak öğretmenlerinin en az birkaç yıl tecrübeye sahip olması, çift öğretmenle eğitim veriyor olmaları, cumartesi gününün 5 saat sosyal etkinliğe(yüzme, piyano, resim,drama,satranç, kodlama, basketbol, voleybol, futbol, buz hokeyi) ayrılmış olması ve bu etkinliklerinin eğitim ücretine dahil edilmesi, ilkokul 1 öğrencisinin 7 yaşında bir çocuk olduğunu unutmamış olmamaları ve bu sebeple günlük ödevlerinin 30 dakikayı aşmaması oldu. Herşeyden önemlisi okulun sunduğu gerek akademik gerek fiziki şartlarda çocuğumuzun mutlu olabileceğine kanaat getirdik.

Yukarıda saydıklarımın dışında maksimum 20 kişilik sınıflarda eğitim veriliyor olması, kahvaltı öğle ve ikindi yemekleri için sunulan koşullar, İngilizce dersi kitapları hariç tüm kitapların eğitim fiyatına dahil edilmesi karar vermemize yardımcı olan diğer etmenler oldu. 

Ovacık Kampüsü geçtiğimiz yıl açılan Sınav kolejinin Ankara'daki 2.en büyük kampüsü. Sınav kolejinin tüm kampüslerinde eğitim - öğretim standardını koruyacağını düşündüğümüz için evimize yakınlığı itibariyle bu kampüsü seçtik.

Kuşkusuz okul seçimi velinin okuldan beklentilerine göre şekilleniyor ve her velinin önceliği farklı. Umarım sizin için en iyi olacak seçimi yapmayı başarırsınız. 


dilemx

Merhaba,

Yazdıklarınız için çok teşekkür ederim.Kafamı karıştıran nokta öğretmen.İlk öğretim düzeyinde biliyorsunuz öğretmen çok önemli.Sınav koleji yetkilisi, öğretmenlerin henüz belli olmadığını ama en az 3-4 yıllık tecrübe aradıklarını söyledi ve kura ile öğrencilerin sınıflarının belirleneceğini belirtti.Ögretmen belirsizliği dışında okul çok iyi görünüyor.Geçen sene okulu tecrübe eden bir veli yazarsa çok iyi olacak.


ecoli

bizde Keçiören'de oturuyoruz...bizde okul arıyoruz.Çocuğum TUZYEKSAV da sınava girdi bursunu kazandı ancak yorumlar pek iç açıcı değil,ayrıca fiyatın bursa rağmen yüksek oluşu da insanın aklına bin bir türlü şey getiriyor..Sınavı Keçiören merkezde de bir okulu var aslında o bize daha yakın ama kampüsden ziyade bina tarzı....bizimde kafamız çok karışık,bilgisi olanlar bildiklerini paylaşırsa çok sevinirim...


agmc

dilemx ogretmenlerin belli olmamasi biraz ilginc demekki gecen senenin ogretmenleri calismaya devam etmiyor? sinav koleji okullari arasinda kalite farki olacak mi, standardi nasil saglayacaklar merak ediyorum. Bu subenin basarisini yalnizca işletmenin sahibi mi belirleyecek? Gecen seneden anaokulu ilkokul tecrubeleri olanlar yardimci olursa cok sevinirim.Cevaplamak için Üye ol