nAsıl süte alıştırabilirim

i_d_i_l soruyor: 10

benim kzıım 16 aylık ve anne sütüünden baska süt ve mama içmiyor geceleride çok sık uyanıyor süte nasıl alıştırabilirim

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


nilinmasali

Anne sütü yeterliyse mutlaka süt içmesine gerek yok,yoğurt,peynir vs süt ürünlerini almasıda yeterli,gün içinde yeterli besleniyorsa gece beslenmelerini kaldırmaya calıssanız daha sağlıklı,süte alıştırmak için keçiboynuzu tozu kullanabilirsiniz,meyveli süt olabilir,kendi sectiği bir alıştırma bardagı olabilir..


melinda125

iilaki alışacaksaa istemiyorsa benim büyük oğlumm bu konuda canımı çıkarmıştı iki yaşa kadar emzirdimm çünkü inek sütünü bir türlü almadıı o sebeptenn 

çikolatalı süt yaptım başlardaa öyle alıştı sonra ballı yada şekerli ile gittikk yeni sade içiyorr 12 yaşında paşamm :))

ikizlere mamada verdim anne sütüde ama inek sütünü içiyorlar istekli değil onlara muallebi yaptım hepp öyle tadına laıştılar belki fikir olur şekersiz muallebi tabii sütün tadını alsınlar diyee


fistikcik

Diğer arkadaşlar da yazmış. Süte alışmak zorunda değil bebeğiniz. Anne sütü alıyorsa başka bir süte ihtiyacı yok. 16 aylık bir bebeğin gece uyanmasının inek sütü içmesiyle ilgisi yoktur.

Anladığım kadarıyla gece uyanmasın diye inedk sütü vermek istiyorsunuz. Ya da belki de emzirmeyi sonlandırmak istiyorsunuz.
Emzirmeye son vermek elbette sizin kararınız, ama sadece gece uyusun diye yapacaksanız, tamamen kesmek yerine gece beslenmesine son vermenizi öneririrm. Böylece kesintisiz uyku uyuyabilir.  Gündüz emmeye devam eder.

Bu durumda yine inek sütüne ihtiyacınız kalmaz :)

Not : Süte alışsın diye çikolata ya da şeker koymak hiç iyi bir fikir değldir. Sütle aldığı -sözüm ona- faydaya misliyle zarar yüklemenin anlamı yoktur.


i_d_i_l

gece beslenmesi yok anne sütünüde gece nasıl kesebilirimki açıkıyor su veriyorum içmiyor gündüz beslenmesi iyi ama gece sık uyanmasının nedeni ne olabilirki ozamn emdiği zamna uyuyor acıktığını düşünüyorum ama sütüüm yetmiyor canımı çıkarıyor süt gelmeyince ısırıyor artık


sbelinay

dişleri çıkıyor olabilir.benim kızımda 16 aylık gece çok sık meme istiyor.benim tahminim işleri yüzünden.bende daha süte alıştıramadım.bakalım ilerleyen zamanlarda alışır

 gokalpileseyrialem

Merhabalar;
Hamilelik annelik ve bebek bakımı ile ilgili tecrübelerimle yazdığım bir blogum var.Oğlumu süte nasıl alıştırdığımı da yazdığım yazımı ekliyorum.
Gece sık uyanmasının önüne geçmek için vakit kaybetmeden gece beslemeyi sonlandırmanız gerekiyor. Evet zor ve gergin bir süreç fakat bunu yapmadan bu sıkıntıdan kurtulmanız biraz zor. Kolylıklar diliyorum.
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/09/12-aylk-bebek-gelisimi-1.html


ipekkusgoz

Biz de 21 aylıkken tanıştık anne sütünden başka bir sütle. Badem sütü denediniz mi?.


i_d_i_l

hayır badem sütü hiç denemedim bakalım birde onu deneyeyim çok saolun gece beslenmesini nasıl keseyim ki mecburen acıkacaknilinmasali

gün içerisinde düzenli beslenen bir bebek 7-8 aylar civarı 13 saat açlığa dayanabilir demişti doktorumuz,biz maksimum 11 saat dayanabiliyoruz,tabi gündüz tüm öğünlerini yediyse..


ipekkusgoz

Benim hiç bir zaman gece beslenmesini kesmek gibi bir niyetim olmadı. hep kesilmeli diye duydum ama yapmadım. Çalışıyordum ona rağmen gece ne zaman istese emzirdim. Fakat zamanla özellikle 18 ay sonrası uyanmalarında su yeterli oldu, su içip geri yattı.Ancak sabaha karşı emmek isterdi.Ben zaten kalkmadan önce emziriyorum , bunlar örtüşmüş oldu. Şu an yatmadan önce ve sabah 5:20 civarları emmesi yeterli oluyor. Ama emzirmenin dışında başka bir sütle ya da mamayla gece beslenmesi yapmayı asla düşünmedim.Cevaplamak için Üye ol