19 aylık oğlum gündüzleri yarım saat saat uyuyor az değil mi

ankaanka soruyor: 9

Gündüz yarım saat uyuyor sabahleyin de kaçta yatar yatsın 6.30 da kalkıyor

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


yusufemirinannesi

toplamda 14 15 saat uyuması gerekiyor. eğer bu saatin altında uyku süresi varsa doktorunuza vitaminlerini ölçtürün kan değerlerine bir bakılsın. demir ve çinko vitamini eksik olan çocuklarda uyku problemide oluyor  diyebiliyorum.


ankaanka

14 15 saat uymuyor toplam da


okurk

genel anlamda uykuyu sevmeyen bi çocuk sa olabilir akşam erken yatıyosa bence sorun değil.Benim kızım gece uykusunu sevmesede gündüz u güzel uyuyor.


yusufemirinannesi

eğer 14 15 saatin altında bir uyku süresi varsa dediğim gibi doktorunuza basvurun. çocuk bu istediği saatte yatar istediği saatte kalkar laflarına aldırış etmeyin lütfen. bebeklerimiz ileride büyüdüğünde ayakkabı bağlamasını nasıl bizden öğrenecekse uyumayıda aynı şekilde öğrenmesi lazım. özellikle gece uykuları bir bebek, bir çocuk, bir yetişkin için çoookbüyük önemi var. bütün hücreler gece yenileniyor. ve bebekler söylenen ninniler gibi uyurda büyür. bu konuda daha söylenecek bir çok söz var ama benim söylediklerim sizi tatmin etmeyecek muhtemelen. elinizin altında internet gibi güzel bir nimet var. ufak bir araştırma ile sorunuzun tam cevabını almış olursunuz.ankaanka

Yoo kesinlikle uykunun önemini biliyorum


maviboncukk

O yasta gunde iki sefer 1,5 x2 uyurdu


burkatek

Benim oğlumda gece kacta yAtarsa yatsın sabah 5.30-6 da kalkıyor, gündüz toplam 1.5 saat uyuyor ,akşam 9-10da yatıyor kesinlikle toplam 15 saat dğil. Hatta 0-3 aylıkken bile 15 saat uyumazdı. Her çocuk bir değil bazısı uykuyu sever bazısı sevmez, gittiğimiz3 profesörde gelişiminebakarak bu kadar uykunun ona yettiğini söylüyor. Yani kitapta yazana bakmayın bebeğinize bakın, fiziksel zihinsel gelişimi iyi mi? Çok kafaya takmadan , izleyin , doktorunuza danışın. Kan tahlili yaptırırsanız alt ast feğerlerine de baktırın. Oğlumun yüksek biraz o da az uyumadına neden olabilirmiş.


guta

Valla hiç öyle kesin 14-15 saat uyur diye bir kural yok. Her çocuk farklı oluyor. Bir kere 19 aylıkken artık tek uykuya geçiliyor. O zaman da o kadar uyumuyor çocuklar. Bizimki de 13 aylık şu anda, 10 da yatıyor gece, sabah 7 de kalkıyor. Gündüz de 3 saat kadar uyuyor toplamda. 12 saat ediyor toplamda. Gayet mutlu sağlıklı. Çok kafanıza takmayın bence, gece deliksiz güzel uyuyorsa, sorun yok, gündüz  uykuyu sevmiyordur.


perfecto

her çocuk farklı oluyor benim kızım öğle uykularını hiç sevmedi kiminde ağlardı uyurken bizde vazgeçtik erken uyur akşam böylece dedik o da belli olmuyor arkadaşlarımın çocukları 9 da sızarken kızım 11 e kadar cin gibi takılabiliyor. tabii uyuması çok daha iyi ama olmuyorsa zorlamayın nefret etmesin uykudan. 


Cevaplamak için Üye ol