kabızlık durumu çok fena, poposunu bile kanatmış ıkınırken

ozgu_naz soruyor: 8

ne yapsam 3 gündür kabızlığını çözemedim. zyağını yemeklerine koyuyorum düzenli. sabahları incir ve kayısı yediriyorum ama hala çok ciddi kabız, hatta bu sabah ıkınırken çıkardığı minik kaka popoyu hafif kanatmış. posalı olarak meyveyi yemiyor püre yapıyorum hala.sanırım onun da etkisi var. çözüm önerisi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


18 Cevap


dilekdeniz

 bir dönem çok yaşadık bu sorunu bizde en etkili gıdalar mercimek çorbası kayısı armut demir ilacı kullandığımız dönem çok oluyordu özellikle doktorumuzda ilaç yapar demişti kan testi yapılıp 1 ay erken bıraktık ilacı ve daha az kabız oluyoruz artık.


ozgu_naz

sanırım yedirdiğim z.yağlı kabak işe yaradı. hayatımda duyduğum en güzel koku bu allahım:)) yaptık kakamızı.sağolun. özdencim suçiceği aşısı için gidecektim ama vazgeçtim biraz toparlansın öyle gidicem.

Bu arada Kadir beyin amerikaya gitmesine çok şaşırdım. neden öyle bir doktor ülkesindeki çocuklardan vazgeçip hem de amarikayı tercih etmiş bilemedim. üzülüyorum bu göçlere


ozdenin_oykusu

ayy hadi gözünaydın canım ya..ben de çok sevindim valla.aman kabızlık uzak dursun inş.
biz de ayın sonunda gidicez su çiçeği aşısına özgücüm


lacivert0

bizde en çok balkabağı eklediğim mercimek çorbası işe yarıyor.

geçmiş olsunmugmela

muz, elma, seftali, ayva  kabizliga sebep olabilir. erik puresi, kuru kayisiyi pisirip pure yapmak, baklagiller ise yarayabilir. zeytin de verebilirsiniz seviyorsa. yulaf ezmesi koyabilirsiniz meyve puresine. sivi alimini arttirabilirsiniz dengeli bicimde


aysetuna

kızlar bu kabızlık nasıl bir derttir biliyorum..
oğlum 2 - 4 ay arası kabızdı. sadece fitille yapabiliyordu. o da ağlaya ağlaya :(
5-6 gün yapmadığı oluyordu.. ne yaptıysak, ne verdiysek çare olamadı.

4. ayda katı gıdaya geçtiğimizde yaz ayına denk gelmişti ve bol bol kayısı yedirmiştik. problem çözülmüştü. şimdi günde 3-4 kez yapıyor. ve her seferinde evde kakalı bez elden ele dolaşıyor :))

bol kakalı günler..


polen

oğlumda 9 aya kadar çektik.kurukayısı,kabak,zeytinyağı,erik.. aklıma ne gelirse kullandık.ne zaman emekledi,hareketlendi,kabızlık geçti.


bnycan

benimde oğlum 3 gündür çok katı kaka yapıyor ve yaptıktan sonra ağlıyor. temizlerkende herhalde canı acıyor ve yine ağlıyor. doktor anestol ve bapanthen sürmemi söyledi çatlamış olabailir diyeCevaplamak için Üye ol