çadır meselesi:)

larem35 soruyor: 7

oğluma çadır almayı düşünuyorum.şimdi belkı erkendir 2,3 ay sonra daha verimli oynar ama ben şimdiden almak istiyorum.bugun ikea da gordum fiyatıda iyiydi.o çadırdan alıp,kullananlardan düşüncelerini almak isterim,tavsiye eder misinz?yada başka marka bir çadır mı almalıyım?
teşekkurler...

Bu soruyu cevapla


7 Cevapiremyavuzisik

ben büyük oğlum Işık'a geçen sene aldım, 3 yaşını 1 ay filan doldurmuştu. Kardeşi doğmadan 3-4 ay önce. Yazın sıcağına rağmen içinden çıkmıyordu. Hala da en sevdiği şeylerden bir tanesi. Tabii şöyle bir şey de var. Kendisine ait köşeler, oyuncak ev, mutfak, oda, köşecik, vs. yapmaya her zaman bayılırdı. Ev ve evcilik oyunlarını hep çok severdi. O nedenle bu çadıra ikeada görür görmez bayıldı. İçine girdi çıkmadı. Aklımda hiç çadır almak yokken alıverdim bu kadar çok sevdiğini görünce. 
Biz ara ara oynuyoruz, arada toplayıp kaldırıyoruz odada çok yer kaplıyor diye. İçine yumuşak oyuncaklarını, köpekler, ayılar, filler, bilimum hayvancıklarının hesini doldurup oynamaya bayılıyor. Günün herhangi bir saati önersem kabul eder çadır oyunu teklifini. Ancak çadırın içi bunaltıcı oluyor, sık sık kapatıp havalandırıp kullanıyorum çünkü fileden ufacık pencere yeterli değil havalnadırmak için. Kurması kaldırması çok kolay. Herhalde 10 defa kurup kaldırmışımdır. 
Oğlumu çok mutlu ediyor bir çadır olarak da  malzemesi nefes almıyor. Tabii çadırlar evin içinde oynamak için değil diyebiliriz:) 


larem35

cicianne sağolun.incelemiştim o başlık altındaki cevapları fakat ikea çadırı hakkında net bir bilgi edinememiştim.

irem çok teşekurler ayrıntılı cevabınız için.evin içinde oynayacağımızdan havalandırma onemlı,farklı markalarada bakayım o zaman...onumuzde yaz, benim ufaklıkla muhtemelen içinden çıkmayacak dıye duşunuyorum::::)
çadır alma fikri şoyle oluştu bende;tum mutfak dolaplarına kilit takmama rağmen,bir tanesinin kilidini kırınca tepsi,naylon legen vs.bulunduğu genişçe bir dolap açıkta kaldı.oğlumda ben yemek yaparken içindekileri boşaltıp,içine girmeye kapısınıda kapatmaya başladı.birde oyuncaklarını falan içine taşıyıyor şimdilerde.çadır alayımda kurtulayım diyorum gunde 10 defa dolap toplamaktan..


yaseminun

güzel fikirmiş,bizde de kızın çadırı var,ama gerçekten çok yer kaplıyor,denesemmi acaba!!


Annegozuyle

Biz İkea çadırı aldık. İçine girip oynuyor, bizi de zorla içine sokmaya çalışıyor hatta. En çok dedesiyle oynamaya bayılıyor ama dedesi için zor oluyor biraz:)

Henüz çok verimli kullanamıyor aslında. Ama"yuva" deyip içine oyuncaklarını taşıyor arada sırada. Genelde ortalıkta koştursun, dolap masa tepelerine çıksın daha çok tercih ediyor benim kız.


iremyavuzisik

larem35, cok tatlıymış . dolaba girmeyi benim oğlum da cok sever. salonda bufenin bir bolumu 2 senedir bos. Ara ara icine girip kapısını da kapatır. Ay o halleri gozumun onune geliyor miniklerin kendilerine yuva yapıyorlar iste. bufenin o bolumunu mutfaga tasidim o zamanlar. mutfaktaki tabaklardan gorece eski olanları da mecburen vermek zorunda kaldım bufedekiler de mutfaga tasininca..:) cocuklu ev hali..


larem35

yasemin hazır varmış ne guzel bence değerlendirin:)ev evlikten çıktı zaten hersey kaldırıldı,istiflendi varsın birde çadır olsun:)sıkılınca toplar,bir sure sonra yıne kurarız...

dağlar kızı aynen benim oğlanı anlatmışsınız.koltuk,masa,sehba tepelerinde olmak onun işi:)dede'ye allah guç kuvvet versin.:)

iremyavuzışık; demek mertde ışık abisi gibi,şirin şeyler kendilerine oyun alanı yaratıyorlar..
bizdede durumlar aynı dolaplar alt ust oldu.eski duzenlı evimden eser yer artık:)Cevaplamak için Üye ol